TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Друцас и Младенов за спорот за името

А1 - 12.12.2010

Грција има волја за решавање на спорот за името и сака Македонија што побргу да се приклучи кон европското семејство, но Скопје добро знае што треба да направи за да се случи тоа, изјави грчкиот ...

Друцас и Младенов за спорот за името

Алсат-М

Друцас: Скопје добро знае што треба да направи за влез во ЕУ и НАТО

Канал5

Друцас и Младенов за спорот за името

Сител

Грција има волја за решавање на спрот за името

Алфа

Кирилица Курир Inpress Р.С.Европа Нетпрес Алфа Вечер Прес Макфакс

29 поврзани вести »

6,47 милиони евра e буџетот на Општина Гевгелија за 2011

Курир - 12.12.2010

Советот на Општина Гевгелија го изгласа Буџетот за 2011 година, кој изнесува 6,47 милиони евра. Вкупната буџетска маса во проектираната приходна страна е 398.355.981 денари.

Државната каса в година ќе тежи 2,6 милијарди евра

Вечер Прес

Усвоен буџетот за 2011

А1

Буџетот е изгласан

Deutsche Welle

Изгласан буџетот за 2011 година

Телма

Алсат-М Канал5 Р.С.Европа Р.С.Европа Курир Алфа Нетпрес Алфа

42 поврзани вести »

Шкендија како лидер на зимување

Вечер Прес - 12.12.2010

Новакот во елитата ја обезбеди пол-позицијата од продолжението на борбата за првото место напролет Екипата на Шкендија ќе зимува како лидер на табелата по завршување на есенската етапа во Првата ...

Шкендија есенски првак

А1

Заврши есенската сезона на домашното фудбалско првенство

Канал5

Последно коло од есенската полусезона во домашниот фудбалски шампионат

Канал5

Шкендија - Есенски шампион

Алсат-М

Време Кирилица Сител Алфа Кирилица Н.Македонија Алсат-М Дневник

33 поврзани вести »