TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Ќе се гради нов мост за Ногаевци

Утрински - 11.12.2010

Нема да се санира мостот што се урна под надојдената вода на Вардар и остави отсечени 400 жители од селото Ногаевци, Градско. На негово место ќе се изгради нов.

Македонија - Ќе се гради нов мост на Вардар, кај Ногаевци

Вест

Ќе се гради патот до Ногаевци

А1

Пробиен пат до Ногаевци

Дневник

Нов мост за село Ногаевци

Канал5

Вест Inpress Курир Сител МРТ Р.С.Европа А1 Канал5

15 поврзани вести »

Опра е најхуманата славна личност

А1 - 11.12.2010

Американската ТВ водителка, Опра Винфри е најхуманата особа во светот на славните, таа низ својата Фондација за образовни програми и заштита на жените и децата има донирано 40 милиони долари, ...

Опра е најхуманата славна личност

Точка

Опра Винфри: Не сум лезбијка

Дневник

ВИДЕО: Опра со помош на хемикалии 'плачела' пред камерите

Точка

Опра: Не сум лезбејка

Н.Македонија

Идивиди А1 ЗаЗабава Таратур Курир Точка eReporter Курир

22 поврзани вести »

Спорт - Русите правеа проблеми во Словачка

Вест - 10.12.2010

Арсенал, Рома и Шахтар ја комплетираа осминафиналната постава по последното коло од фазата на групи на Лигата на шампионите, кое беше одбележано од неволји со публиката во Словачка.

Лазевски во дресот на Волкот

Утрински

Спорт - Челси анемичен и во Европа

Време

Арсенал против Барселона, Реал, Баерн или Шалке

Н.Македонија

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите

А1

Канал5 Курир 24Фудбал Inpress 24Фудбал Сител Вечер Прес Идивиди

22 поврзани вести »

Усвоен меѓународен договор за климатските промени

А1 - 11.12.2010

Речиси 200 држави учеснички на конференцијата на Обединетите нации за климатските промени, денес во Канкун го усвоија документот кој предвидува низа механизми за борба против климатските промени.

Во Канкун постигнат скромен договор за климатските промени

Алсат-М

ООН се договори за климатските промени

Канал5

Зрак надеж за климата од Канкун

Deutsche Welle

„Стаклена градина“ поради бизнисот на развиените

Телма

Курир Inpress Р.С.Европа Алфа Р.С.Европа Курир МРТ МРТ

20 поврзани вести »