TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Спорт - Челси анемичен и во Европа

Време - 10.12.2010

Челси загуби со 1-0 од Олимпик Марсеј во рамките на шестото коло во Лигата на шампионите, по што станува јасно дека Карло Анчелоти никако не може да пронајде начин за да ја запре резултатската криза ...

Спорт - Русите правеа проблеми во Словачка

Вест

Лазевски во дресот на Волкот

Утрински

Арсенал против Барселона, Реал, Баерн или Шалке

Н.Македонија

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите

А1

24Фудбал Идивиди Канал5 Сител Вечер Курир Inpress А1

27 поврзани вести »

Што сè се крие во цигарите

БркајРабота - 11.12.2010

Што сe се наоѓа во цигарите? Освен никотинот во чадот од цигарите се наоѓаат повеќе од 4000 други хемикалии од кои многу се канцерогени. Некои од нив се познати отрови. Еве кратка листа.

Македонија - Секој четврти тинејџер пуши

Време

Се повеќе деца пушат

Утрински

Се' повеќе деца пушат

Дневник

Внимателно со електронските цигари!

Идивиди

Шпиц А1 БидиIn Кирилица МРТ Сител Канал5 Вечер

17 поврзани вести »

Опра е најхуманата славна личност

А1 - 11.12.2010

Американската ТВ водителка, Опра Винфри е најхуманата особа во светот на славните, таа низ својата Фондација за образовни програми и заштита на жените и децата има донирано 40 милиони долари, ...

Опра е најхумана славна личност

Кантар

Опра: Не сум лезбејка!

БркајРабота

Опра е најхуманата славна личност

Точка

Опра Винфри: Не сум лезбијка

Дневник

Н.Македонија Идивиди Точка А1 ЗаЗабава Точка Курир Таратур

25 поврзани вести »

Google бизнис алатки за преведување реклами и пристап до странски пазари

IT.com.mk - 10.12.2010

Google го објави Google Ads for Global Advertisers сајтот на кој се објавени совети и алатки за како локален бизнис да може да си ги преведе рекламите и сајтот со цел тој локален бизнис да се прошири ...

Светот во 2010 - според Google (видео)

VOX

Google Nexus S – ексклузивно претставување

Комуникации

Google Nexus S пристигнува пред празниците

Интересно

Новиот "Nexus S" од "Google"

ЗаЗабава

Men А1 IT.com.mk Кајгана БидиIn Кантар Интересно Кајгана

25 поврзани вести »