TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Спорт - Рекорден договор на Барса

Време - 11.12.2010

Актуелниот шпански првак Барселона потпиша рекорден спонзорски договор со катарска компанија, која ќе плаќа неверојатни 30 милиони евра годишно за нејзиното лого да се најде на дресовите на ...

Спорт - Фондацијата "Катар" на дресот на Барселона

Вест

Барселона го „продаде“ дресот за 30 милиони евра

Н.Македонија

Богатство за дресот на Барселона

Идивиди

По 111 години Барселона со спонзорско лого на дресот

Inpress

24Фудбал VOX 24Фудбал Спортнет Идивиди Спортски Алфа Кирилица

22 поврзани вести »

Откажан штрајкот во Серија А!

Inpress - 10.12.2010

Рим, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) По најавите на италијанскиот фудбалски синдикат за штрајк на фудбалерите на 11 декември , од синдикатот се огласија со соопштение во кое се вели дека штрајкот е ...

Бизнис барометар - Штрајк на јавниот транспорт во Грција

Вест

Грчките затвореници отпочнаа штрајк со глад

SETimes

Во Атина вчера, протестираа вработените во јавниот сообраќај

Канал 77

Откажан штрајкот во Серие А!

Курир

А1 Спортнет Телма Алфа Сител Кирилица Вечер Нетпрес

22 поврзани вести »

СП во Бразил 2014 ќе почне во јули

Дневник - 11.12.2010

Сеп Блатер, претседателот на Светската фудбалска федерација, најави дека Светското првенство во Бразил 2014 ќе почне во првата недела од јули, наспроти досегашната практика СП да почнуваат околу 10 ...

СП 2014 во јули

Вечер

Англија му се одмаздува на Блатер

Дневник

ФИФА конечно со добра идеја и фудбалска логика

Mnogoo

Блатер: Англичаните не можат да поднесат пораз

Вечер

Курир Форум Курир Макфакс Спорт VOX Идивиди МРТ

22 поврзани вести »

Помалку секс во врската (не) е лош знак?

Deutsche Welle - 12.12.2010

Кога партнерите постојано имаат потреба да водат љубов, веројатно имаат некој проблем. Од друга страна, помалку секс во долга врска не мора воопшто да биде лош знак. Стручњаците трагаат по одговор.

Сексот ги лечи несреќните бракови

Канал5

Што сакаат жените во сексот?

БркајРабота

Кои од митовите поврзани со сексот се вистина?!

БркајРабота

Лек за несреќен брак: Секс

Црнобело

Интересно Men Кантар Таратур Таратур Курир NotForMen Точка

22 поврзани вести »

САД ставаат 110 милијарди долари во бункер

Утрински - 11.12.2010

Проблемот со печатење на новите банкноти од 100 долари, изработени со помош на висока технологија, ја принуди американската државна печатница на пари да прекине со печатењето и да стави надвор од ...

Кеш сложувалка

Оn.net

САД мора да уништи 110 милијарда долари

А1

Свет - Печатарска грешка изгоре 110 милијарди долари

Време

Нова пријава за фалсификаторскиот двоец

Н.Македонија

МК-Фондови Макфакс Идивиди Сител Вечер Курир Нетпрес VOX

21 поврзани вести »