TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Антикорупционерите задоцниле со Рамковски

Утрински - 10.12.2010

Државната комисија за спречување корупција смета дека би било доцна ако сега и таа се вклучи во случајот со тврдењата на сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, дека премиерот му ги плаќал ...

Пука рамката на Рамковниот!

Шпиц

Антимонополска се заинтересира за случајот "Перо Наков"

Сител

Рамковниот се сведе на политички дил меѓу партии

А1

Газда Велија третиран од Викиликс

Курир

Сител Вечер Прес Утрински Сител Вечер Прес Вечер Прес

11 поврзани вести »

Сеонгнам на Огненовски против Интер на Пандев

Канал5 - 12.12.2010

Освојувачот на Азиската лига на шампионите, јужнокорејскиот Сеонгнам чиј капитен е Австралиецот со македонско потекло, Саша Огненовски во полуфиналето на Светски клупски куп во Дубаи ќе игра против ...

Пандев против Огњеновски

Вечер Прес

Мазембе во полуфинале на СП во фудбал за клубови

Канал5

Огненовски со гол обезбеди дуел со Пандев на клупскиот Мундијал

Кирилица

Сеонгам во полуфинале

Алфа

А1 Кирилица Идивиди Курир Inpress Курир А1 Алсат-М

16 поврзани вести »

1000-та победа за Џорџ Карл

А1 - 11.12.2010

Во НБА лигата Џорџ Карл стана седмиот тренер во историјата со 1000- победи во кариерата. Последната бариера до елитното друштво Карл ја проби откако неговиот тим Денвер ноќеска на гости беше подобар ...

Тренерот на Денвер ја доби 1.000-та победа во кариерата

Канал5

Спорт - Лејкерс владее со Лос Анџелес

Време

Фишер им пресуди на Клиперс

Дневник

Лејкерси до победа против Клиперси во последната секунда

Утрински

Курир А1 Алфа Сител Кирилица Курир Вечер Прес Идивиди

16 поврзани вести »