TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Програмери, навалете!

Кантар - 11.12.2010

Тимот на Facebook го промовираше новиот програмерски натпревар, наречен Facebook Hacker Cup. На натпреварот може да се пријават сите корисници.

Еволуцијата на Facebook

iLike

Стартува Facebook Hacker Cup

IT.com.mk

Програмери, Facebook ве повикува

Кајгана

Спијте во креветот на Марк Зукерберг

А1

IT.com.mk Н.Македонија IT.com.mk IT.com.mk Форум Корзо Mnogoo Кантар

20 поврзани вести »

Цело „Идризово“ на штрек поради новиот опасен станар

Утрински - 10.12.2010

Ладнокрвниот убиец и еден од најбараните македонски криминалци, Тони Кечев (31), алијас Тони Манџа, кој завчера од Бугарија беше екстрадиран во земјава, е сместен во Приемното одделение на „Идризово“.

Хроника - Уапсен убиецот Тони-Манџа

Време

Ладнокрвниот убиец Тони Манџа вратен во „Идризово“

Утрински

Тони Манџа од Бугарија во „Идризово“

Дневник

Тони Манџа повторно во „Идризово“

Н.Македонија

Телма Алфа Форум Канал5 Кирилица Сител Вечер Курир

19 поврзани вести »