TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-02-22 - 2010-02-28

Со лажни илјадарки си купувал цигари

Н.Македонија - 27.02.2010

Деветнаесетгодишен велешанец бил фатен како купува цигари со фалсификувана банкнота од илјада денари во дуќан во Струмица, информираа од МВР Според полицијата, ...

Хроника - Фалсификувал пари

Време

Велешанец фалсификувал пари

Макфакс

Со фалс пари купил цигари

Вечер Прес

Лажни 500 денарки во Битола

Шпиц

Вечер Прес eReporter МРТ Н.Македонија Канал5 Inpress Макфакс Форум

15 поврзани вести »