TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-03-14 - 2011-03-20

Експерименти во здравството

А1 - 20.03.2011

Од медицински туризам, до економска исплатливост. Министерот за здравство Бујар Османи упорен во намерата да ги задржува странските пациенти во државата со тоа што ќе им овозможи да плаќаат иста цена ...

Османи останува на одлуката

А1

Османи не отстапува, странските пациенти да плаќаат како македонските

Сител

Не се само косовските пациенти странци

Утрински

Османи би им дал попуст на сите странци

Дневник

Алфа Курир Inpress Нетпрес Н.Македонија Алсат-М Дневник Утрински

78 поврзани вести »

Пандев асистент против Лече

А1 - 20.03.2011

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев му асистираше на Џампаоло Пацини за единствениот гол со кој Интер го победи Лече со 1:0, во 30-то коло во Калчо лигата.

Пандев асистираше, Интер победи

Курир

Спорт - Пандев го бараше и го доби Шалке

Вест

Пандев и Интер против Шалке, Челзи против Манчестер Ј.

Утрински

Ждрепката среќна за Интер

Н.Македонија

Утрински Утрински Телма Време Канал5 Deutsche Welle Курир 24Фудбал

102 поврзани вести »

Сандеј тајмс го обвини Талер за мито - Тој демантира

Телма - 20.03.2011

Тројца актуелни европратеници и поранешни министри од Романија, Словенија и Австрија, Адриан Северин, Зоран Талер и Ернст Штрасер разоткриени во финансиски скандал, објави денеска на насловната ...

Новинарите на Сандеј Тајмс го снимиле Талер како прифаќа мито од 100.000 евра!

Канал5

Талер го демантира „Сандеј Тајмс“

Сител

Талер ги демантира доказите

Курир

Талер: Не сум земал мито

Press24

МРТ Сител Press24 Курир Нетпрес Форум Inpress Press24

63 поврзани вести »

Мадридското дерби за Реал

А1 - 20.03.2011

Градското дерби помеѓу Атлетико и Реал е централниот настан на 29-то коло во Примера. Реал забележа нова победа над градскиот ривал, откако со головите на Бензема и Озил победи со 2:1.

Реал го доби мадридското дерби против Атлетико

24Фудбал

Видео: „Кралевите“ остануваат владетели во престолнината

Курир

Реал пет чекори зад Барселона

МРТ

Барса и Реал го држат чекорот

Форум

Inpress Оn.net А1 Курир МРТ Сител Inpress Кирилица

81 поврзани вести »