TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-03-28 - 2011-04-03

Пронајдени телата на двајцата работници во „Фукушима“

А1 - 03.04.2011

Тела на двајца работници утрото се пронајдени во турбината на реакторот 4 на „Фукушима“. За исчезнати се водат по ударот на цунамито, а нивните тела биле пронајдени минатата среда, но по неколку дена ...

Јапонија долго ќе се бори против нуклеарната криза

Deutsche Welle

Фукушима поопасна од Чернобил ?

Алсат-М

Радијацијата во Фукушима ќе истекува со месеци

Канал5

Јапонските власти можеа да ја спречат нуклеарната катастрофа

МРТ

Сител Inpress Сител Р.С.Европа Нетпрес Press24 Алфа Алфа

217 поврзани вести »

САД се повлекоа од воената операција во Либија

Сител - 03.04.2011

Вооружените сили на САД се повлекоа од своето непосредно учество во воената операција во Либија и задолженијата за финализирање на мисијата ги префрлија на Велика Британија, Франција и останатите ...

САД го прекинуваат учеството во воени операции во Либија

МРТ

САД се повлекуваат од воените акции во Либија

Press24

САД се повлече од Либија

Курир

САД го прекинуваат учеството во воени операции во Либија

Форум

Р.С.Европа Нетпрес Inpress Алфа Точка Утрински МРТ Сител

150 поврзани вести »

„Коха Диторе“: Криза во косовската владина коалиција

Р.С.Европа - 03.04.2011

Алијансата за ново Косово (АКР) побара од Демократската партија на Косово (ПДК) на премиерот Хашим Тачи гаранции дека нејзиниот лидер Беџет Пацоли повторно ќе биде избран за косовски претседател или ...

„Коха Диторе“: Криза во косовската владина коалиција

Сител

„Коха Диторе“: Криза во косовската владина коалиција

Алфа

Пацоли ќе почека за функцијата

Вечер Прес

Свет - Пацоли доби противкандидат

Време

Канал5 Нетпрес Р.С.Европа Сител Нетпрес Inpress Курир Утрински

81 поврзани вести »

Азаренка победник на ВТА Мајами

А1 - 03.04.2011

Викторија Азаренка од Белорусија ја совлада Русинката Марија Шарапова со 6:1, 6:4 во финалето а ВТА турниорт во Мајами. Покрај победата таа освои и 750.000 долари, а на Русинката и припадна двјно ...

Несопирливиот Новак, го освои и Мајами

А1

Тенис - Азаренко победник на турнирот во Мајами

Алсат-М

Викторија Азаренка вторпат победничка во Мајами

Канал5

Викторија Азаренка го освои турнирот во Мајами

Inpress

Курир МРТ А1 Канал5 Алсат-М Утрински Време Inpress

79 поврзани вести »

Со „молчење како одобрување“ власта оди до избори

Н.Македонија - 02.04.2011

Власта вчера одбра до изборите да дојде со тоа што пред сé ќе изгласа 113 закони што не се директно поврзани со изборните активности, воведувајќи го така принципот „молчењето е одобрување“.

Собранието ќе се самораспушти на 11 или 12 април?

Утрински

Експрес-закони во Собранието

Р.С.Европа

Ситно брои шестиот парламент

Утрински

Подготовки за изборите

Р.С.Европа

Сител Утрински Вест Р.С.Европа Press24 Н.Македонија Идивиди А1

45 поврзани вести »