TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-04 - 2011-04-10

МИА интервју со европратеникот Јоханес Свобода

Сител - 10.04.2011

Избегнувањето да се користи придавката македонски за македонските државни институции, исто како и ословувањето на македонскиот јазик само со термионот „официјален јазик“ на земјата во Резолуцијата ...

Македонија - Бранејќи ја Владата го загубија „македонски“

Време

МНР: Грција изврши саботажа

Дневник

Фала за препораката, уа за хипокризијата

Н.Македонија

Придавката македонски избришана во Европскиот парламент

Вест

Време Алсат-М Алсат-М Канал5 Утрински Дневник Нетпрес Форум

144 поврзани вести »

Секој трет граѓанин во Македонија е сиромашен

А1 - 10.04.2011

Од вкупно 324 илјади невработени, 96 илјади повеќе од осум години бараат работа, но се уште на ја нашле. Нови работни места се помалку - експертите укажуваат дека земјава не води успешна политика во ...

Ги навреди ли премиерот дипломатите во земјава?

А1

А1 известува објективно

А1

Груевски: ако Црвенковски е против бојкот, нека се врати во Парламентот

Телма

Груевски: Европа не нѐ заборавила

Алсат-М

Алсат-М Канал5 Сител Кајгана МРТ Нетпрес Р.С.Европа Сител

150 поврзани вести »

Камбиасо: Одиме кон победа против Шалке

Точка - 10.04.2011

Играчот за врска на актуелниот европски и италијански шампион Интер, Естебан Камбиасо, по победата над Киево изјави дека неговиот тим има сили да го елиминира Шалке од Лигата на шампионите и покрај ...

Леонардо: Сеуште верувам во титулата од Лигата на шампионите

Точка

Леонардо: Да бев јас директор ќе си дадев отказ

24Фудбал

Спорт - Гвардиола или Мурињо ќе го наследи Леонардо

Вест

Занети: Леонардо треба да остане

Дневник

Спортски Курир Таратур Спортски Точка Дневник Утрински Вест

96 поврзани вести »

Пацоли: САД избраа претседател на Косово

Утрински - 09.04.2011

Приштина - Новиот косовски претседател Атифете Јахјага е избор на американскиот амбасадор на Косово Кристофер Дел, а не на лидерите на трите партии на косовските Албанци, изјави поранешниот шеф на ...

Претседателка од американски коверт

Дневник

Фото на неделата - Претседателка

Вест

Свет - Пацоли: Американците ни избраа претседател

Време

Пацоли избран за заменик-премиер на Косово

Inpress

Н.Македонија Дневник Канал5 Вест Време Deutsche Welle Утрински Телма

84 поврзани вести »