TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-04-04 до 2011-04-10

Секој трет граѓанин во Македонија е сиромашен

А1 - 10.04.2011

Од вкупно 324 илјади невработени, 96 илјади повеќе од осум години бараат работа, но се уште на ја нашле. Нови работни места се помалку - експертите укажуваат дека земјава не води успешна политика во ...

Ги навреди ли премиерот дипломатите во земјава?

А1

А1 известува објективно

А1

Баросо и Фуле ја завршија турнејата, потврдувајќи ја иднината на Балканот во Европа

SETimes

Груевски: Европа не нѐ заборавила

Алсат-М

Алсат-М МРТ МРТ МРТ Сител Канал5 Сител МРТ

153 поврзани вести »

Македонија - Бранејќи ја Владата го загубија „македонски“

Време - 09.04.2011

Игор Чавески Македонската дипломатија, дефинитивно, доживеа уште еден сериозен пораз со бришењето на придавката „македонски“ од резолуцијата на Европскиот парламент, а причината за тоа е што повеќе ...

Wash and go

Дневник

МНР: Грција изврши саботажа

Дневник

Фала за препораката, уа за хипокризијата

Н.Македонија

Македонија - Македонскиот јазик остана „официјален“

Време

Р.С.Европа Вест Утрински Телма Дневник SETimes БркајРабота Н.Македонија

104 поврзани вести »