TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-05-02 - 2011-05-08

Жестоки борби и жртви во Либија

Алсат-М - 08.05.2011

Најмалку деветмина бунтовници го загубија животот, а околу 50 други се ранети во жестоките борби во градот Зентен. Нападите започнаа денес по два дена примирје.

Во Мисрата горат складишта со нафта

Алфа

Горат складишта со нафта во Мисрата

Нетпрес

Во Мисрата горат складишта со нафта

Форум

Во Мисрата горат складишта со нафта

Sky

Вечер Прес Утрински Вест Утрински Форум МРТ Р.С.Европа Курир

150 поврзани вести »

ДИК врати на доработка дел од кандидатските листи

Канал5 - 08.05.2011

Претседателот на ДИК Борис Кондарко вели дека листата е отфрлена затоа што кандидатот собрал само 9 потписи за неговата кандидатура, а законската обврска е да се собрат најмалку илјада потписи за да ...

ДИК ги потврди списоците

Алсат-М

ДИК врати на доработка дел од кандидатските листи

Sky

Неизвесна битката за Америка

Дневник

До ДИК поднесени 21 кандидатска листа

Утрински

Дневник Време Deutsche Welle Алсат-М Телма Утрински Утрински Дневник

57 поврзани вести »

Слободата на медиумите е темел на ЕУ

Утрински - 07.05.2011

Брисел - Европскиот комесар за проширување, Штефан Филе, изјави вчера во Брисел дека слободата на изразување е еден од темелите врз кои е изградена Европската унија и мора да се брани по секоја цена.

Брисел го охрабрува Балканот да проговори

Дневник

Брисел бара слобода за медиумите

А1

Филе: опасности за медиумите - притисоци и насилство

А1

Филе: Загрижува политичкото влијание и притисокот врз медиумите

Утрински

Канал5 Телма Алсат-М Дневник МРТ МРТ Форум Сител

80 поврзани вести »