TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-05-09 - 2011-05-15

СДСМ: МВР е во услуга на ВМРО-ДПМНЕ

А1 - 14.05.2011

МВР целосно и се става на услуга на ВМРО-ДПМНЕ, обвинува СДСМ. Во опозициската партија тврдат дека спротивно на Законот министерството издавало документи од казнената евиденција, нешто што смее да го ...

Партиски пресметки за насилниците

Дневник

Груевски: Нема да дозволиме притисоци врз гласачите

Дневник

Став - Тешка повреда на изборниот процес

Време

Македонија - Груевски: Ако некој составувал списоци, ќе му се суди

Време

Утрински Press24 Нетпрес Сител Курир Форум eReporter А1

100 поврзани вести »

Триумф на Азербејџан на Евровизија

Deutsche Welle - 15.05.2011

По возбудливото гласање во преполната сала во Диселдорф и милиони телевизиски гледачи ширум светот, Ел и Ники му ја донесоа првата победа на Азербејџан со песната „Running Scared“.

Азербејџан победник на Евровизија

Канал5

Евровизија заминува за Баку

Deutsche Welle

Евросонг вгодина во Азербејџан

+инфо

Азербејџан победник на 56-от Евросонг

Сител

Курир Нетпрес МРТ Press24 МРТ Р.С.Европа Таратур Inpress

117 поврзани вести »

Немало докази дека месото е партиско

Утрински - 14.05.2011

Министерството за внатрешни работи до овој момент нема докази што би ја потврдиле поврзаноста на случајот со месото со поминат рок од Шуто Оризари со која било политичка партија, изјави вчера ...

Политика со изминат рок

Н.Македонија

Нема докази за партиско „масло“ со месото

Телма

Пријава за газдата на расипаното месо во Шутка

Утрински

Месо со мувла се крие во дувла

Дневник

Дневник Дневник Време Дневник Утрински МРТ Сител +инфо

72 поврзани вести »