TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-01-10 до 2011-01-16

Уапсен шефот на обезбедувањето на Бен Али

А1 - 16.01.2011

Полицијата го уапси шефот на обезбедувањето на поранешниот претседателот на Тунис, Бен Али и неколкумина негови колеги под обвинение дека подготвувале заговор против државната безбедност.

Страв и надеж во Тунис

Deutsche Welle

Нови избори во Тунис за 60 дена

Deutsche Welle

Нови жртви при нередите во Тунис

Р.С.Европа

Средба на лидерите на политичките партии во Тунис

Р.С.Европа

Р.С.Европа Р.С.Европа Телма Телма Алфа Форум Алсат-М Алфа

158 поврзани вести »

Спорт - Свински грип во Келн

Време - 15.01.2011

Шефот на стручниот штаб на Келн, Франк Шефер, се соочува со сериозни проблеми пред почетокот на вториот дел од првенството во Германија, откако кај неколку играчи од неговиот тим е дијагностициран ...

Грипот забрани посети во болница

Н.Македонија

53 инфицирани од новиот вирус на грип во Црна Гора

Канал5

Во Црна Гора расте бројот на заболени од грип

Точка

Во Црна Гора расте бројот на заболени од грип

Нетпрес

Курир Inpress А1 Спортско инфо Црнобело Алфа Н.Македонија Mnogoo

79 поврзани вести »

Ветер и магла за патниците

Дневник - 14.01.2011

И покрај тоа што имаат право да бараат отштета заради доцнењето или откажувањето на летовите поради маглата, ниту еден патник од земјава досега не го искористил тоа Патниците кои во изминатите денови ...

Авиосообраќајот нормализиран, се леташе од „Александар Велики“

Утрински

Нормализиран авиосообраќајот во земјава

Дневник

Колку е "зафатено" небото?

ЗаЗабава

Видео: Кореографија од полетувања и слетувања

Здраво

А1 Р.С.Европа Телма Утрински Утрински Идивиди Алсат-М Алфа

68 поврзани вести »

Вевчани ќе ги добие првите спомен-куќи

Вечер - 16.01.2011

Вевчани ќе ги добие првите куќи-споменици благодарение на проектот на Националната установа завод и музеј, која изработи елаборати за валоризација на пет објекти, приватни куќи што имаат најдобра ...

Вевчанската четворка во домороден танц

Дневник

Вевчани е закон!

А1

Вевчанци ги ставија маските

BBC

Вевчани живее за карневалот

Deutsche Welle

Утрински Н.Македонија Шпиц Дневник Канал5 Канал5 Сител Точка

53 поврзани вести »