TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-01-10 - 2011-01-16

Демонстрации во Унгарија за законот за медиуми

А1 - 16.01.2011

Борбата против контроверзниот закон за медиуми во Унгарија продолжува. На последните демонстрации околу 10 илјади граѓани го искажаа својот револт против обидот на власта преку новиот закон да ги ...

Демонстрации против новиот унгарски закон за медиуми

Форум

Унгарија да го повлече законот за медиуми

А1

Пратениците плукаат и кога не треба

Утрински

Петковски да се извини

Дневник

Шпиц Шпиц МРТ Курир А1 Алсат-М Дневник Утрински

81 поврзани вести »

Ветер и магла за патниците

Дневник - 14.01.2011

И покрај тоа што имаат право да бараат отштета заради доцнењето или откажувањето на летовите поради маглата, ниту еден патник од земјава досега не го искористил тоа Патниците кои во изминатите денови ...

Авиосообраќајот нормализиран, се леташе од „Александар Велики“

Утрински

Нормализиран авиосообраќајот во земјава

Дневник

Колку е "зафатено" небото?

ЗаЗабава

Аеродромите отворени за полетувања и за слетувања

А1

Дневник Утрински Алсат-М Утрински Телма Канал5 Inpress Нетпрес

63 поврзани вести »

Вевчани ќе ги добие првите спомен-куќи

Вечер Прес - 16.01.2011

Вевчани ќе ги добие првите куќи-споменици благодарение на проектот на Националната установа завод и музеј, која изработи елаборати за валоризација на пет објекти, приватни куќи што имаат најдобра ...

Вевчанската четворка во домороден танц

Дневник

Вевчани е закон!

А1

Вевчанци ги ставија маските

BBC

Камен што ја гази Македонија,пајажини,Скопје 2014,дволичната Европа-маски на Вевчанскиот карневал

Канал5

Дневник Deutsche Welle Канал5 Утрински Шпиц Сител Inpress Точка

53 поврзани вести »