TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-05-16 до 2011-05-22

Строс-кан „наместен“ во Њујорк?

Телма - 22.05.2011

Мојот клиент ќе биде ослободен од обвиненијата, зашто неговото приведување беше „местенка“, монтиран случај - изјави Бенџамин Брафман, адвокат на Доминик Строс-Кан, првиот човек на ММФ кој откако ...

Строс-Кан е во домашен притвор

Deutsche Welle

Доминик Строс Кан ослободен од затворот во Њујорк

Р.С.Европа

Фото на неделата: Собарка

Вест

Строс-Кан пуштен со кауција

Утрински

Утрински Кајгана Форум Н.Македонија Алфа Алсат-М +инфо МРТ

239 поврзани вести »

Дали Љубчо ќе коалицира со Бранко?

Алфа - 22.05.2011

Дали е на повидок, лево-десна коалиција по изборите во која на едната страна би се нашле некогаш најлутите политички опоненти Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски.

ВМРО-ДПМНЕ на митинг во градот на Заев

+инфо

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица зачинет со алкохол

+инфо

Струмица поцрвене

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Да против Не, реформи против транзиција

А1

Утрински Утрински Дневник Алфа А1 А1 Р.С.Европа Време

110 поврзани вести »

СДСМ ветува чесна влада

А1 - 22.05.2011

Во првите 100 дена Новата влада на СДСМ и здружената опозиција, ветува закон за стечајците,40 проценти зголемена помош чија распределба нема да зависи од политички моќници, најниска плата од 9.000 ...

Полупразни автобуси итаат кон Струмица за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо

СДСМ: Народот веќе ја слави победата

+инфо

Митинг на СДСМ во Струга

А1

Црвенковски му нуди на Груевски дуел на митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Телма

Сител Македонија24 А1 Утрински Телма Дневник Форум Алсат-М

91 поврзани вести »

Од утре почнува пријавувањето за замена на Штрос - Кан

Капитал - 22.05.2011

Пријавите за испразнетото место главен директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ќе се примаат од утре до 30 јуни, објави оваа институција неколку денови откако поранешниот претседател Доминик ...

Штрос Кан непожелен за соседите на Менхетен

Канал5

Брафман: Штрос Кан ќе биде ослободен од обвинението

Нетпрес

Адвокатот на Штраус-Кан верува во неговата невиност

Inpress

Во Кан и Холивуд и Боливуд

Дневник

Точка Нетпрес Inpress Време Оn.net Дневник Дневник Капитал

101 поврзани вести »

Македонија - Квадрил, па чочек

Вест - 21.05.2011

Вчера точно напладне, на плоштадот Пела, матурантите од петнаесетина средни училишта, заедно со врсниците од уште шеесетина градови во Европа, танцуваа квадрил.

Матурантите го изиграа традиционалниот „квадрил“

Утрински

„Матурска парада 2011“

Дневник

Матурантите танцуваа квадрил

Н.Македонија

Матурантски валцер на Штраус

А1

VOX Вест Телма Дневник Алфа Алсат-М Капитал Н.Македонија

57 поврзани вести »