TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-06-06 до 2011-06-12

Судир на „Обединети“ со полицијата

А1 - 12.06.2011

Оставка од Гордана Јанкулоска и можност Љубе Бошковски, да се брани од слобода побара Обединети за Македонија. Попладнето се одржаа протести на кои сопартијците на Бошковски, ја обвинија власта дека ...

Протестот на ом заврши со туркање со полицијата

Телма

Протест на Обединети за Македонија

Алсат-М

Роднините на Бошкоски се судрија со полицијата

Алфа

ОМ протестира против судството и бара оставка од министерката на МВР

+инфо

+инфо +инфо +инфо МРТ Sky Журнал Нетпрес А1

194 поврзани вести »

СТАВ: Граѓанска победа на демократски избори

Press24 - 12.06.2011

„Ако политичките субјекти сеуште се далеку од европските вредности, македонските граѓани покажаа дека се ниво над политиката која ги опкружува“- став на новинарот Марјан Николовски.

ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ почнуваат преговори за нова влада

eReporter

Ахмети чека покана од Груевски

Утрински

Што по „чесниот пораз“?

Дневник

Колку победници, толку губитници, и само еден добитник

Дневник

Сител Sky А1 Вечер Н.Македонија Капитал Журнал Журнал

155 поврзани вести »

Демонстрантите бараат одговорност во врвот на МВР

Телма - 12.06.2011

Продолжија протестите во Скопје како реакција на убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски. Со пароли преку кои демонстрантите го искажаа својот револт од полициското насилство, побараа во државата ...

Младински демонстрации во Велес

Телма

ДОМ бара расветлување и анализа на убиството на Мартин

Телма

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Алсат-М

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешкоски

Форум

Алфа Сител МРТ Канал5 Нетпрес Press24 Курир Sky

124 поврзани вести »

Стивнува стравот од смртоносната ешерихија коли

+инфо - 12.06.2011

Никулците од грав се извор на ширењето на смртоносното бактериско заболување поради кое во изминативе неколку недели починаа најмалку 33 лица, а се заразени околу 3.000 лица во 14 земји, соопшти ...

Бубачките понапредни од науката

Вечер

Веќе 35 жртви на Ешерихија коли, Германија предупредува за уште

Inpress

На Тајланд пронајдена Е-коли во зелка увезена од Европа

А1

Фото на неделата: Ешерихија коли

Вест

Вест Утрински Телма Дневник Дневник Алфа Дневник Алфа

144 поврзани вести »

Олбрајт: Уживам во апсењето на Младиќ

А1 - 12.06.2011

Медлин Олбрајт, поранешната американска државна секретарка го поздрави апсењето на Ратко Младиќ и истакнала дека „посебно ужива“ во сознанието дека тој сега се наоѓа зад решетки во Шевенинген.

Олбрајт: Уживам во апсењето на Младиќ

Алфа

Олбрајт: Уживам во апсењето на Младиќ

Точка

Ревија - Сараево ќе отвори Куќа на опстанокот

Вест

Најомилениот гад

Н.Македонија

Алфа +инфо Сител Точка Точка Нетпрес Дневник Кирилица

85 поврзани вести »