TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Маж сакал да ја убие сопругата со вила

Утрински - 09.06.2011

Пијан скопјанец со вила се обидел да убие сопругата. Настанот, според полицијата, се случил во кратовското село Татомир, во близина на семејната куќа на шеесет и едногодишниот Љ.Л.

Црна хроника - Со вила во глава по сопругата

Вест

Хроника - Пијан со вила сакал да ја убие жена си

Време

Пијан сопруг се обидел да ја убие жена си

Н.Македонија

Со вила се обидел да ја убие сопругата

Дневник

Канал5 Press24 Inpress Кајгана Нетпрес +инфо МРТ Сител

17 поврзани вести »

„Кралот Кени“ како шеик

Курир - 12.06.2011

Новите сопственици на Ливерпул сакаат да ја променат историјата со тоа што на стратегот на „црвените“ ќе му обезбедат најмногу пари за засилување од кога и да било.

Џордан Хендерсон нов член на Ливерпул

Канал5

Клиши во Ливерпул за 5 милиони фунти?

Сител

Ливерпул го сака Гаел Клиши

Спортски

Ливерпул со понуда за Клиши

Оn.net

Курир Време 24Фудбал Дневник 24Фудбал Оn.net Спортски Курир

17 поврзани вести »

Татко две години ја силувал ќерка си

Утрински - 09.06.2011

Педесет и петгодишен скопјанец две години сексуално ја злоупотребувал својата 14-годишна ќерка. Според сознанијата на полицијата, последната сексуална злоупотреба на малолетничката се случила на 30 ...

Црна хроника - На гробишта со години ја силувал 14-годишната ќерка

Вест

Хроника - Две години си ја силувал ќерката

Време

Татко две години ја силувал својата ќерка

Н.Македонија

Скопјанец осомничен за родосквернавење

А1

Утрински Алсат-М Канал5 Дневник Сител Inpress Нетпрес +инфо

17 поврзани вести »

Македонија - БиХ директно на А1

А1 - 11.06.2011

Вечерва во храмот на македонскиот спорт, арената „Борис Трајковски“, е закажано славје по повод пласманот на нашиот машки ракометен состав на Европското првенство во Србија во 2012.

МВР демантира прилог на А1

Курир

Демант од ВМРО-ДПМНЕ на прилогот на А1 телевизија

МРТ

УЈП:А1 има седум дена да го плати долгот

Алсат-М

А1 наместо во победа, опозицијата ја однесе во пораз

Сител

А1 Утрински Сител Сител Вечер Прес Вечер Прес

11 поврзани вести »

Раст на економијата во првите три месеци, оцени НБРМ

Утрински - 11.06.2011

Раст на економијата во првиот квартал и задржување на позитивната динамика на бруто домашниот производ (БДП) и во текот на вториот квартал од годинава, е оцената на Народна банка (НБРМ) на последната ...

Инфлацијата со месечно намалување од 0,2 проценти

Вечер Прес

Во мај се намалила инфлацијата

Алсат-М

Инфлацијата во мај намалена за 0,2%

Канал5

Намалена инфлацијата, за прв пат по девет месеци

Нетпрес

Курир Форум Сител МРТ Кајгана Точка Идивиди Дневник

16 поврзани вести »