TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Далас на чекор до шампионскиот прстен

Дневник - 11.06.2011

Далас маверикс со новата трета победа во финалната серија од кошаркарската НБА лига, против Мајами (112-103), стаса на чекор до првата титула. Далас поведе со 3-2 во победи во серијата прв до четири.

Далас со фуриозна завршница на чекор до титулата

Утрински

Далас тимски на чекор до прва титула

Н.Македонија

Далас на чекор до титулата

А1

Далас поведе со 3-2 во НБА финалето

Утрински

Алсат-М Телма Р.С.Европа Курир Inpress +инфо Кајгана Press24

64 поврзани вести »

Време: Облачно и нестабилно

Press24 - 12.06.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Се очекува умерен ветер од северозападен правец.

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Нетпрес

Времето променливо облачно со дожд

+инфо

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Sky

Пороен дожд и грмежи

eReporter

Нетпрес Press24 +инфо Точка Нетпрес +инфо Курир А1

37 поврзани вести »