TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Грција пред предвремени избори ?

Канал5 - 12.06.2011

Предност од 4 отсто за првпат има опозициската Неа Димократија во однос на владејачката ПАСОК. Анкетата за телевизијата „Скаи“ и за весникот „Катимерини“ покажува целосна промена на политичката слика ...

Папандреу бара соработка од опозицијата за излез од кризата

Р.С.Европа

Грција под блокада

А1

Папандреу му ја честита победата на Груевски

Дневник

Папандреу му честиташе нa Груевски

Утрински

Н.Македонија Алсат-М Канал5 Алсат-М Утрински Форум Алфа Press24

27 поврзани вести »

Спорт - Ѓоковиќ најбогат сезонава

Време - 09.06.2011

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ убедливо води на листата со тенисери со најголема заработувачка оваа година. Во најуспешната сезона во неговата кариера, вториот светски тенисер инкасираше 5,8 милиони ...

И Надал на завршниот Мастерс

Курир

Ѓоковиќ годинава побогат за 6 милиони долари

Н.Македонија

И на Надал му треба одмор

Утрински

Новак Ѓоковиќ со најголема заработка оваа година

Inpress

Курир +инфо Вечер Прес Канал 77 Утрински Дневник Време Оn.net

37 поврзани вести »