TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

САД суфлираaт за името

Утрински - 08.06.2011

Затворањето на прашањето со Грција е едно од клучните прашања за САД со кои треба да се соочи новата македонска влада. Заменикот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Томас Кантримен, на ...

Кантримен: Сега е време да се реши името

Вест

Спорот за името тешко на брз колосек

Н.Македонија

Стејт Департментот со честитки за изборите

А1

Кантримен: Изборите добро спроведени, името е решливо

Дневник

Канал5 Алсат-М Курир +инфо Inpress МРТ Нетпрес Press24

18 поврзани вести »