TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Злоупотребен трудот на две илјади деца

Телма - 12.06.2011

Денеска се одбележува 12 Јуни - Светскиот ден против злоупотребата на детскиот труд. Се смета дека стотици милиони девојчиња и момчиња во целиот свет се жртви на детски труд изложувајќи се на ризична ...

12 Јуни - Светски ден против злоупотребата на детскиот труд

Курир

Светски ден против детскиот труд

Алфа

12 Јуни - Светски ден против злоупотреба на детскиот труд

Капитал

12 Јуни - Светски ден против злоупотребата на детскиот труд

Сител

Press24 Inpress Форум Р.С.Европа МРТ Сител Sky Сител

16 поврзани вести »

Македонија - Судењата ќе се снимаат тонски

Време - 10.06.2011

Судниците во Основниот суд Скопје 2 од вчера се опремени за тонско снимање и за следење на судските процеси. Министерот за правда, Михајло Маневски, посочи дека покрај тоа што судовите се технички ...

Судниците со опрема за тонско снимање на рочишта

Алсат-М

Презентација на опрема за тонско снимање на судските рочишта

МРТ

Судските рочишта ќе се снимаат тонски

Inpress

Судењата ќе се снимаат

Press24

МРТ Форум Сител Курир Сител Курир Кајгана Канал 77

16 поврзани вести »

Бахреин-осудена девојка која го критикувала режимот

Р.С.Европа - 12.06.2011

Дваесет годишна девојка која јавно рецитирала поема во која го критикувала владеењето на кралот и на премиерот на Бахреин била денеска осудена на една година казна затвор, јавуваат тамошните медиуми.

Еклстон извлече 40 милиони долари

Вечер Прес

Повторно анти-владини протести во Бахреин

Р.С.Европа

Бахреин се откажа од трката

Оn.net

Спорт - Никој не сака да вози во Бахреин

Вест

Време Утрински Inpress Н.Македонија Идивиди А1 Утрински Оn.net

24 поврзани вести »

Сиријците во Турција бараат спас од насилствата

Р.С.Европа - 12.06.2011

Турските власти соопштуваат дека повеќе од 4.000 Сиријците ја поминал границата, бегајќи од воените напади. А околу 10 илјади Сиријци се наоѓаат во засолништа во близина на границата, откако ...

Повеќе од 5.000 луѓе ја напуштиле Сирија

+инфо

Илјадници жители на Сирија бегаат кон Турција

Р.С.Европа

Сиријците масовно бегаат во Турција

Алфа

Турција не ги затвора границите кон Сирија

Вечер Прес

Утрински Вест Дневник Канал5 Курир Кајгана МРТ Форум

23 поврзани вести »

Во Виена почна Светскиот економски форум

Дневник - 09.06.2011

Проширување на границите на иновациите, глобалната компетитивност, ресурсите и ризикот на отпорност ќе бидат главните теми на дводневниот Светски економски форум за Европа и за Централна Азија што ...

Пари - Се бара излез од кризата во Европа

Време

Македонија дел од Светскиот економски форум во Виена

Канал 77

Во Виена почна Светскиот економски форум

Алсат-М

Министерот Бесими на Светскиот економски форум во Виена

Дневник

Алсат-М Утрински Канал5 Нетпрес Форум Кајгана Inpress Курир

23 поврзани вести »