TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-06-06 - 2011-06-12

Не можете да ги уплашите сите неистомисленици

Утрински - 08.06.2011

Никола Груевски продолжува со политичкото насилство, практикувајќи ја власта преку селективна правда, корупција, криминал, сеење страв и груба пресметка со политичките неистомисленици, обвини вчера ...

СДСМ: Старо-новиот режим си го покажа лицето

А1

СДСМ: во ваква ли Македонија ќе живееме?

Телма

СДСМ ја обвини власта за пресметка со неистомисленици

Телма

СДСМ обвинува за селективна борба против криминалот

Алсат-М

Дневник Нетпрес Курир Inpress +инфо Press24 eReporter

12 поврзани вести »

„Ромео и Џулиета“ е само приказна

+инфо - 12.06.2011

Љубовта и нејзиното општествено место. Дали нејзиното значење и нејзината светост се забележани од секојдневниот објективен свет и дали институцијализацијата на овој поим преку бракот и семејството ...

Шекспир што ќе се гледа

Вечер Прес

Култура - Свежи одговори за трагичната љубов

Вест

Врзете се, полетуваме на љубовниот лет!

Н.Македонија

Игор Стојчевски - многу убедлива Џулиета

Дневник

Алфа МРТ Вест Дневник Утрински А1 Алсат-М Дневник

18 поврзани вести »

Помал увоз ќе го намали минусот во трговијата

Дневник - 08.06.2011

Проблемот не може да се реши преку ноќ туку е потребна долгорочна стратегија, која континуирано ќе се применува Македонија мора да најде начин да го заштити домашното производство, повеќе да го ...

Ако нема увоз, останавме гладни

Утрински

Пари - Увозот го притиска денарот

Време

Дефицитот речиси една милијарда евра

Утрински

Трговскиот дефицит достигна околу 1 милијарда долари

Дневник

Алфа МРТ Inpress Кајгана Точка Канал 77 Н.Македонија Сител

17 поврзани вести »

Вардар и Пелистер не добија помилување

Дневник - 08.06.2011

Македонските фудбалски брендови што ја загубија битката за опстанок на зелениот терен, не ја добија ниту на зелената маса, па во новата сезона ќе бидат дел од Втората лига Најтрофејниот фудбалски ...

Прва лига нема да се прошири

Утрински

Вардар и Пелистер дефинитивно во Втора лига

Н.Македонија

Нема проширување на Првата фудбалска лига

Утрински

Нема проширување, Вардар и Пелистер во Втора лига!

Курир

Кајгана Алфа Сител 24Фудбал +инфо МРТ Press24 Кирилица

17 поврзани вести »