TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-06-13 до 2011-06-19

Составен „Воинот на коњ“

А1 - 19.06.2011

Елементите од споменикот „Воин на коњ“ кој треба да биде поставен на плоштадот „Македонија“ се составени. Овие неколку дена ќе се работи на расчистување на платото за споменикот да може да се постави ...

Составен е споменикот „Воин на коњ“

Р.С.Европа

Воинот склопен

Вест

Составен споменикот „Воинот на коњ“

Утрински

Составен ,,воинот на коњ

Телма

Алфа Алсат-М Дневник +инфо Сител МРТ Канал5 Вечер

115 поврзани вести »

Ешерихија коли најдена во река крај Франкфурт

+инфо - 19.06.2011

Опасната бактерија ешерихија коли од истиот вид кој е причинител за појавата на цревните инфекции во Германија, е откриена во примероци од вода од реката Ерленбах крај Франкфурт, пишува германскиот ...

Во Македонија има цревни инфекции, но не и смртоносната ешерихија коли

Сител

Бактеријата Е.коли најдена во река крај Франкфурт

МРТ

Македонците јадат безбеден зеленчук

Вечер

Зеленчукот во Македонија нема е-коли

А1

Р.С.Европа Телма Дневник Алфа +инфо Канал5 МРТ МРТ

127 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ - Трае молкот за текот на преговорите

Алсат-М - 19.06.2011

И две недели по изборите, разговорите за новиот состав на владата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ остануваат тајна. Тоа што неофицијално дознаваме од двете партии е дека за 2-3 дена се очекува да има некој ...

Принципи за состав на нова влада

Дневник

Новата влада побргу од очекувањата

Дневник

Што прави Мијалков во преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ?

+инфо

Преговори за нова влада

А1

Време Време Време Утрински Журнал Журнал Време Утрински

77 поврзани вести »

Синдроми, феномени и „ефекти“

Дневник - 19.06.2011

ПОБЕДЕНИ И ПОРАЗЕНИ Во секоја пригода и во различно време изречените зборови од Црвенковски секогаш имаат поинакво значење, форма и содржина. Тоа е моќта на амебоидната природа.

Македонија - Црвенковски останува лидер

Време

Или сменете ме, или следете ме!

Вест

Или сменете ме, или следете ме!

Утрински

Црвенковски: „или сменете ме, или следете ме“

Телма

Н.Македонија Канал5 МРТ Журнал Журнал Журнал А1 А1

59 поврзани вести »

Дебата за нова грчка влада

А1 - 19.06.2011

Почнуваат трите одлучувачки денови за грчкиот премиер Јоргос Папандреу. По три дена дебата, во вторник парламентот ќе гласа за доверба на новиот кабинет, кој ќе се обиде да ја извлече земјата од ...

Папандреу бара поддршка од опозицијата

Deutsche Welle

Папандреу најави промена на политичкиот систем во Грција

Р.С.Европа

Папандреу: референдум за промена на Уставот

Телма

Папандреу најави референдум за промена на политичкиот систем во Грција

Алсат-М

Алфа +инфо Канал5 МРТ МРТ Точка Точка Курир

83 поврзани вести »