TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-06-27 до 2011-07-03

Финале на Вимблдон, Надал - Ѓоковиќ

А1 - 03.07.2011

Двајцата, во моментов, најдобри светски тенисери, актуелниот и идниот број еден, Рафа Надал и Новак Ѓоковиќ денеска ќе го одиграат финалниот меч на 125-то издание на Грен слем турнирот во Вимблдон.

Вимблдонската слава за Ѓоковиќ

А1

Кој ќе биде неофицијалниот светски првак во тенис?

Deutsche Welle

Ѓоковиќ шампион на Вимблдон!

Спортнет

Џоковиќ новиот шампион нa Вимблдон

Р.С.Европа

Оn.net VOX Телма Телма Телма Mnogoo Спорт Денес Идивиди

128 поврзани вести »

Соопштение од А1

А1 - 03.07.2011

Почитувани гледачи, А1 од вечерва стартува со нова програмска шема, во која ќе се емитуваат скратени вести. Во неможност да обезбедиме нормално функционирање на телевизијата, одлучивме да продуцираме ...

Новинарите од А1 телевизија од утре на принуден одмор

+инфо

Дали новинарството е важно само кога Велија и Сорос имаат интерес?

Сител

Порталите на "Скај" групацијата - со црна слика ќе се солидаризираат со А1

Sky

Новинарите на А1 на принуден одмор

Sky

Sky Sky eReporter Р.С.Европа Утрински Дневник Н.Македонија +инфо

73 поврзани вести »

Зошто Милошоски ја напушта кариерата?

Утрински - 02.07.2011

Дали само приватни мотиви се причината министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски, да се повлече од позицијата шеф на дипломатијата или постои политичка заднина во донесувањето на неговата ...

Лични причини - политички шпекулации

Н.Македонија

Од пулен на Димовска до близок на Меркел

Н.Македонија

Tемпото 24/7 ги гори министрите

Н.Македонија

Колку политичарот смее да биде човек?

Н.Македонија

Deutsche Welle Р.С.Европа Време Вест Утрински Утрински Дневник Дневник

70 поврзани вести »

Конгрес на СДСМ во Битола

А1 - 03.07.2011

СДСМ денеска одржува конгрес на кој се очекува да биде потврдена довербата во актуелното раководство. По поразот на изборите поединци од партијата го отворија прашањето за одговорноста на лидерот на ...

Постизборен конгрес на СДСМ во Битола

Deutsche Welle

СДСМ одржува Конгрес во Битола

Р.С.Европа

Во Битола 13-ти Конгрес на СДСМ

Р.С.Европа

Конгресот не донесе промени во врвот на СДСМ

Телма

Алфа Алсат-М +инфо Канал5 Сител Сител Сител Вечер

48 поврзани вести »

Новинарите утре на протестен марш за солидарност

А1 - 03.07.2011

Во пет минути до дванаесет, утре почнува протестниот марш на новинарите. Медиумскиот мрак и катастрофалната состојба во која се наоѓа седмата сила ќе ги извади новинарите на улица, на протести за ...

Протести на новинарите во 5 до 12

Р.С.Европа

Утре - протестен марш на новинарите

Телма

Новинарите утре на протестен марш за солидарност

Алфа

ЗНМ и синдикатот утре ќе протестираат за солидарност

Алфа

+инфо Сител Канал5 МРТ МРТ Сител Вечер Точка

44 поврзани вести »