TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-07-04 - 2011-07-10

Последно издание на таблоидот „Њуз оф д` ворлд“

А1 - 10.07.2011

Британскиот таблоид „Њуз оф д`ворлд“, чии сопственик е медиумскиот магнат Рупер Мердок, кој со месеци се наоѓа во центарот на скандалот со телефонски прислушкувања, денеска го отштампа последното ...

Збогум „Њуз оф д ворлд“

Deutsche Welle

Излезе последниот број од „ News of the world“: Ви благодариме и збогум

Канал5

„News of the world“ се збогува со читателите

Телма

Последно издание на “News of the World“

Алсат-М

Нетпрес Курир Алфа МРТ Сител +инфо Р.С.Европа Курир

86 поврзани вести »

Новак ќе ја бара Јелена за жена

Вечер Прес - 10.07.2011

Роже е многу мирен откако се ожени и стана татко. Мислам дека треба да го направам и јас истото, изјави Ѓоковиќ Светскиот тениски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, по освојувањето на Вимблдон и ...

Ѓоковиќ: На вести проверував дали сум го освоил Вимблдон

Точка

Новак Ѓоковиќ клониран Тесла!

Идивиди

Најсмешните моменти на 125. издание на Вимблдон

+инфо

Ѓоковиќ плукнат Тесла!

Курир

Окно Курир МРТ Таратур Курир ЗаЗабава Идивиди Канал5

83 поврзани вести »

Кој победи во војната 2001 година?

Утрински - 09.07.2011

Македонија годинава ја одбележува 10-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. Договорот, по некоја случајност или не, беше потпишан на 13 август, на ист датум кога бил потпишан и ...

Бошкоски во притвор уште 30 дена

Утрински

Продолжен притворот на Бошкоски

Н.Македонија

Продолжен притворот на Љубе Бошкоски

А1

Продолжен притворот на Бошкоски

Телма

Алсат-М Дневник Утрински Канал5 Нетпрес Inpress +инфо Курир

54 поврзани вести »

Работнички ја збриша Транс Нарва

Утрински - 09.07.2011

Сан Марино е наредна летна дестинација за фудбалерите на Работнички на стариот континент, екипата на Јувенес од Догана, најголем град во енклавата на Апенинскиот полуостров, пак, е нивни нареден ...

Пеналите во Белфаст кобни за Ренова

Утрински

Работнички ефикасно скокна во втората рунда

Дневник

Спорт - Рутинирано одработен меч

Вест

Работнички и Металург следната недела против Јувенес Догана и Локомотив

Канал5

Н.Македонија А1 А1 Дневник Канал5 Телма Утрински Дневник

67 поврзани вести »

Заминува дамата во розово

Утрински - 08.07.2011

„За мене е неразбирливо да имате олку убава земја, а сите да ја валкаат цело време. Значи, чистете го ѓубрето, возете велосипед, пешачете колку што можете, спортувајте, движете се. Тоа е важно.

Проштална средба на Иванов со Филипини

А1

Филипини заминува од Македонија со позитивни впечатоци

Утрински

Филипини на проштална средба кај Иванов

Утрински

Филипини на проштална средба со претседателот Иванов

Дневник

Press24 МРТ Сител Курир Сител Press24 +инфо Inpress

44 поврзани вести »