TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-07-11 до 2011-07-17

Шеќеринска: Кој е вистинскиот Никола Груевски?

Вест - 16.07.2011

Шеќеринска го потсети лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека кога првпат се воведе албанскиот јазик во Собранието, пратениците од тогашната опозициона ВМРО-ДПМНЕ на чело со него, три месеци одбиваа да ги стават ...

Чекајќи ја Владата...

Утрински

Ахмети: Премиерот знае дека името треба да се реши

Н.Македонија

Собрание - Стари поделби на предавници и на патриоти

Н.Македонија

Тимот што победува Груевски малку го менува

Н.Македонија

Алфа Алсат-М Sky Sky Sky Deutsche Welle Утрински Телма

82 поврзани вести »

Милибанд повика на ограничување на Мардок

А1 - 17.07.2011

Лидерот на британската Лабуристичка партија Ед Милибанд сака новите правила за сопствеништво на медиумите да ја ограничат „опасната“ концентрација на моќ во рацете на медиумскиот магнат Руперт ...

Уапсена десната рака на Руперт Мардок

Deutsche Welle

Лабуристите бараат поделба на империјата на Мардок

Р.С.Европа

Британија-Ребека Брукс уапсена за скандалот за прислушкување

Р.С.Европа

Ребека Брукс зад решетки

VOX

Телма Телма Алфа +инфо +инфо Сител МРТ МРТ

122 поврзани вести »

Здружено, регионот ќе добие повеќе пари

Н.Македонија - 16.07.2011

Новата влада од есен ќе добие и нови задачи - остварување на иницијативите од штотуку завршениот трет охридски самит Бидејќи на охридската средба претседателите Ѓорге Иванов, Бамир Топи, Атифете ...

Иванов не заговара создавање балканска група

Дневник

Да се изградат патишта во регионот

Вест

Балканот без двојни гранични контроли?

Утрински

Грција треба да учи од Словенија

Дневник

Н.Македонија SETimes А1 Deutsche Welle Deutsche Welle Р.С.Европа Р.С.Европа Р.С.Европа

81 поврзани вести »

Сакате билет!? Лична карта молам!

Спорт - 17.07.2011

Секој оној кој ќе сака да купи билет за натпреварот во вторник ќе мора да покаже лична идентификација. Нема да се дава билети на оние кои ќе носат обележја на Партизан, и нема да бидат пуштени на ...

"Гробарите" го изнервираа Елмазовски

Спорт

Шкендија-Партизан ексклузивно на Алсат-М

Мак.Фудбал

Шкендија апелира за позитивна атмосфера на реваншот

VOX

Лазевски го пропушта и реваншот со Шкендија

Утрински

Алсат-М Вест Утрински Телма Дневник Men Кајгана Н.Македонија

97 поврзани вести »

Само за Макрадули се кршеа копја

Утрински - 13.07.2011

Ракоплескањето и поддршката од страна на опозицијата при вчерашниот избор на Светлана Јакимовска од ВМРО-ДПМНЕ за потпретседателка на Собранието само за кратко влеа надеж дека и при изборот на Јани ...

Комплетирано раководството на Собранието

Н.Македонија

Избрани тројцата потпретседатели на Собранието

А1

Собранието доби нови потпретседатели

Deutsche Welle

Собранието денеска функционерски треба да се екипира

Р.С.Европа

Р.С.Европа Телма Утрински Дневник Алфа Дневник Алсат-М Алфа

58 поврзани вести »