TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-07-18 до 2011-07-24

Хаџиќ утре за првпат ќе се појави во судницата во Хаг

Р.С.Европа - 24.07.2011

Поранешниот лидер на Србите во Хрватска Горан Хаџиќ утре првпат ќе се појави пред судиите на Хашкиот трибунал, за да се изјасни за обвинението кое го товари за воени злосторства во Хрватска.

Хаг: Хаџиќ утре во судница

Алсат-М

Хаџиќ утре за првпат ќе се појави во судницата во Хаг

+инфо

Хаг: Хаџиќ утре во судница

Сител

Хаг: Хаџиќ утре во судница

МРТ

Сител Вечер Курир Нетпрес Македонија24 А1 Вест Утрински

197 поврзани вести »

Воените злосторства не застаруваат, но тешко одново да се отворат

Утрински - 23.07.2011

Не е можна амнестија за случаи на тешки кршења на меѓународното хуманитарно право,бидејќи овие дела не застаруваат. На ова се' погласно укажуваат експертите, но и познавачите на кривичното право, кои ...

Простено „Непроштено“

Утрински

Да не бидеме заложници на 2001

Дневник

Хашките случаи пред Уставен суд, роднините сакаат средба со Груевски

+инфо

Мачен ден во Собранието

Утрински

Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник Алсат-М +инфо Утрински

75 поврзани вести »

Спорт - Лариса гола на стадионот на Велес

Вест - 23.07.2011

Кога веќе дојде да ја бодри својата репрезентација на Копа Америка во Аргентина, парагвајскиот топмодел Лариса Рикелме направи жешка фотосесија за списанието "Сохо", позирајќи гола на стадионот на ...

Селекторот на Парагвај ќе го гледа финалето од трибини

А1

Феномени! Парагвај без победа во финале

Спорт

Парагвај без селектор во финалето

Оn.net

Селекторот на Парагвај на трибините

Спортнет

Вест Утрински Дневник Н.Македонија Кајгана Mnogoo Алсат-М +инфо

104 поврзани вести »

Седумнаесет пожари во Скопско

Н.Македонија - 23.07.2011

Седумнаесет пожари што зафатија локации претежно со сува трева се евидентирани вчера само на територијата на Скопско Во близината на железничката станица „Рајко Жинзифов“ (Скопје - Велес) избувна ...

Опожарени 300 хектари со стрништа и со сува трева

Н.Македонија

Пожар во близина на пругата Скопје-Велес

Кајгана

Пожари беснеат низ Македонија!

+инфо

Апел за почитување на делумната забрана за движење во шумите

Сител

МРТ Точка Нетпрес Курир Press24 Press24 eReporter Р.С.Европа

63 поврзани вести »