TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-07-18 - 2011-07-24

Хаг: Хаџиќ утре во судница

Алсат-М - 24.07.2011

Поранешниот лидер на Србите во Хрватска Горан Хаџиќ утре првпат ќе се појави пред судиите на Хашкиот трибунал, за да се изјасни за обвинението кое го товари за воени злосторства во Хрватска.

Хаг: Хаџиќ утре во судница

МРТ

Хаџиќ утре во судница

Курир

Хаџиќ утре за првпат ќе се појави во судницата во Хаг

+инфо

Хаџиќ ни приближно не е интересен за медиумите како останатите бегалци

Сител

Сител Р.С.Европа Нетпрес Вечер Прес А1 Канал5 Дневник Дневник

192 поврзани вести »

Воените злосторства не застаруваат, но тешко одново да се отворат

Утрински - 23.07.2011

Не е можна амнестија за случаи на тешки кршења на меѓународното хуманитарно право,бидејќи овие дела не застаруваат. На ова се' погласно укажуваат експертите, но и познавачите на кривичното право, кои ...

Простено „Непроштено“

Утрински

Да не бидеме заложници на 2001

Дневник

Се чека дојава од некогашна ОНА

Дневник

Хашките предмети не ги затворивме срамно

Дневник

Дневник Вест +инфо Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник

122 поврзани вести »

Дерегулација на регулаторот

Утрински - 23.07.2011

Откако ја објави, a подоцна и ја спроведе својата намера во дело преку собраниска процедура - со интервенција во Законот за радиодифузија да ја рекомпонира кадровската структура на Советот за ...

СРД револтиран од измените на Законот за радиодифузијата

Дневник

СРД изрази незадоволство и револт од измените во Законот за радиодифузната дејност

Press24

СРД: Упад и уривање на независноста

Sky

СРД: Упад и уривање на независноста

А1

Алсат-М Телма Алфа Inpress +инфо Сител Алсат-М Телма

77 поврзани вести »

Уругвај или Парагвај до титулата првак на Јужна Америка

Алсат-М - 24.07.2011

Вечерва во Буенос Аирес, Аргентина, се игра финалето на јужно-американското фудбалско првенство. За титулата континентален првак односно победник на „Копа Америка’’ ќе се борат селекциите на Уругвај ...

Финале на Копа Америка

Канал5

Уругвај и Парагвај во борба за трофејот на Копа Америка

Курир

Уругвај или Парагвај?

Press24

Уругвај или Парагвај до титулата првак на Јужна Америка

МРТ

Сител Курир Оn.net Вест А1 Утрински Дневник Вест

114 поврзани вести »

Грција ќе се опари

Утрински - 23.07.2011

Лидерите на земјите од еврозоната договорија нов пакет финансиска помош за Грција и за еврото. За првпат е договорено и учество на приватниот сектор во помошта, но на доброволна база.

Маршалов план наместо банкрот за Грција

Дневник

Бизнис барометар - Грција целосно финансирана до 2014

Вест

Се спасува Грција или еврозоната?

Inpress

Европа ја чува Грција зашто е вредна недвижнина

Н.Македонија

Дневник Алсат-М Телма Утрински Дневник Утрински Deutsche Welle Канал5

103 поврзани вести »