TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-08-01 - 2011-08-07

Случајот Космос пред судот во Стразбур

Канал5 - 07.08.2011

Случајот Космoс ќе оди во судот во Стразбур. Сопственикот Цановски ангажирал меѓународен адвокат да го брани случајот, откако Општината Гази Баба му го отфрли барањето за стопирање на уривањето.

Цаноски ќе се жали во Стразбур

Алсат-М

Цаноски ќе ја бара правдата во Стразбур

Телма

Денеска нови факти околку уривањето на Космос

+инфо

Фијат Цаноски: Ќе се жалам во Стразбур

Press24

+инфо Нетпрес +инфо Р.С.Европа Курир Сител Press24 Нетпрес

117 поврзани вести »

Мубарак како рингтон

Н.Македонија - 06.08.2011

Зборовите на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак со кои тој во судот ги отфрла сите обвиненија станаа популарен рингтон кај илјадници Египќани, пишува египетскиот весник „Ал Ахрам“ - ...

Од палата во кафез

Нетпрес

Од палата во кафез

Точка

Мубарак ќе остане во болница во Каиро по крајот на првото судско рочиште

Дневник

Мубарак во болнички кревет пред суд

Дневник

Утрински Deutsche Welle Вест Дневник Дневник Р.С.Европа МРТ МРТ

65 поврзани вести »

Убиството на А1, удар за демократските процеси

Sky - 07.08.2011

Дури 80% од граѓаните мислат дека затворањето на А1 телевизија е "Удар врз демократските процеси". Граѓаните се разочарани од затворањето на првата приватна телевизија во земјата, која беше порта кон ...

А1 е во рацете на СДСМ

Курир

За два месеца ќе се знае судбината на ТВ А1

Алсат-М

Хроника на една најавена смрт

Утрински

Мораториум за фреквенцијата на А1

Утрински

Алфа Сител Курир Кајгана Inpress Кајгана МРТ Вечер Прес

43 поврзани вести »