TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-05 до 2011-09-11

Што мажите прво забележуваат кај жените?

Попара - 11.09.2011

Можеби на многумина ќе им се чини површно и клише, но најновите истражувања покажуваат дека основното нешто што ги привлекува мажите се физичките атрибути на „понежниот пол“.

Што мислат мажите за жените?

Курир

Што е убаво и привлечно денес?

Mnogoo

Како делува сексот на жените, а како на мажите?

Идивиди

Најважни се: женските атрибути!

ЗаЗабава

Курир Фемина Црнобело Кајгана Идивиди +инфо Таратур Попара

19 поврзани вести »

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Прослава за 8 Септември и во Мелбурн

+инфо - 09.09.2011

На плоштадот „Мелбурн“ во Мелбурн македонската заедница вчера ја прослави независноста на Македонија. Неколку илјади Македонци од сите делови на Мелборн уште во раните утрински часови се упатија во ...

Во Австралија одбележан Денот на независноста

Сител

Во Австралија одбележан Денот на независноста

МРТ

Независноста прославена во Мелбурн

Канал5

Дваесет години независна Македонија прославена во Мелбурн

Точка

Курир Нетпрес Press24 Sky Канал5 Курир Македонија24

12 поврзани вести »

Еди Марфи водител на оскарите

Вест - 09.09.2011

ЛОС АНЏЕЛЕС (АП) - Традиционално, по Боб Хоуп и Џони Карсон, и во поново време Били Кристал, Стив Мартин и Вупи Голдберг, доделувањето на оскарите се враќа на комедијантските корени со Еди Марфи како ...

Еди Марфи ќе биде домаќин на Оскарите 2012 година

VOX

Оскари со Еди

Оn.net

И официјално Еди Марфи ќе биде водител на Оскарите 2012

Фемина

Еди Марфи ќе го води Оскар 2012

БркајРабота

ЗаЗабава tm.mk Press24 Попара Inpress Дневник Backstage Кајгана

17 поврзани вести »