TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-05 до 2011-09-11

А, требаше сите да бидеме горди

Утрински - 09.09.2011

Дводеценискиот јубилеј на независноста и самостојноста на Македонија и она што претставуваше национална сплотеност и заедништво кое несебично беше демонстрирано на историскиот 8 септември 1991 ...

Maкедонија: 20 години независност

SETimes

20 години независност

Р.С.Европа

Македонија слави 20 години независна држава

Телма

Македонија слави 20 години самостојност

Идивиди

Алфа Факултети Кајгана Здраво Алфа +инфо Кирилица Сител

33 поврзани вести »

Нов топлотен бран врз Македонија

+инфо - 11.09.2011

Метеоролозите за денешниот единаесети ден од септември предвидуваат сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Топлото време продолжува и наредната недела

Кирилица

Септември со летни температури

Канал5

Топлото време не попушта!

Press24

Викендов сончево и топло време

+инфо

Нетпрес Курир Press24 Inpress БркајРабота Mnogoo +инфо Кирилица

29 поврзани вести »

Ѓоковиќ прв финалист во Њујорк

VOX - 11.09.2011

Во неверојатен меч Новак Ѓоковиќ се промовираше во прв финалист на Отвореното првенство на САД откако вечерва го совлада Роже Федерер со 3:2 во сетови (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5).

Ѓоковиќ и Надал во финалето на УС Опен

Оn.net

Надал и Ѓоковиќ во финалето на УС Опен

Спортнет

Њујорк: Ѓоковиќ - Надал во финалето

Телма

По драма и пресврти - Ноле го совлада Роџер

Спорт Денес

БркајРабота Mnogoo +инфо +инфо МРТ Канал5 Press24 Inpress

43 поврзани вести »