TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-05 до 2011-09-11

Вијали: Интер и Милан се посилни од Јувентус

Спортнет - 11.09.2011

Џанлука Вијали чувствува дека Јувентус нема многу шанси за освојување на Скудетото оваа сезона, бидејќи според негово мислење, Милан и Интер имаат многу посилен состав од "бјанконерите".

Јуве бара Интер да биде исфрлен од Лигата на Шампионите!

24Фудбал

Снајдер на клупа за мечот со Палермо?

FC Интер

Јувентус бара Интер да се исфрли од ЛШ

Оn.net

Палермо - Интер, најава

FC Интер

Кајгана Курир Спорт FC Интер FC Интер Спортски Вечер Таратур

26 поврзани вести »

Тајфун уби 37 луѓе

Утрински - 07.09.2011

Токио - Бројот на жртвите од тајфунот „Талас“ во Јапонија е 37, а 54 луѓе се исчезнати, соопштија властите. Над 10.000 луѓе се изолирани како резултат од налетот на тајфунот што го погоди јужниот и ...

Над сто жртви од ударот на тајфунот „такас“ во Јапонија

Телма

Над 100 жртви во Јапонија во тајфунот Талас

Алфа

Тајфунот Талас во Јапонија уби 100 луѓе

БркајРабота

Над 100 жртви во Јапонија во тајфунот Талас

+инфо

Сител МРТ Курир Македонија24 Алфа Сител МРТ Точка

25 поврзани вести »