TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-09-12 до 2011-09-18

Трка за наклонетоста на новата Либија

Deutsche Welle - 18.09.2011

Никола Саркози и Дејвид Камерон деновиве беа во Либија, а исто така и Реџеп Таип Ердоган. Почната трката за наклонетоста на новите властодржци, бидејќи се очекуваат многу лукративни зделки.

Утре ќе биде промовирана новата либиска влада

Deutsche Welle

Укинување на санкциите против Либија

Р.С.Европа

Оон ги ублажи санкциите кон Либија

Телма

Советот за безбедност на ОН ги олесни санкциите кон Либија

Идивиди

МРТ Сител Курир Курир Press24 Курир Вест Телма

99 поврзани вести »

Бронзата побегна, но гордоста остана

Deutsche Welle - 18.09.2011

Македонските кошаркари не успеаја да стигнат до бронзениот медал на Европското првенство во Литванија. Во малото финале, Македонија загуби од Русија со ...

Одиме на бронза!

Оn.net

Македонија денеска ќе се бори за трето место

Р.С.Европа

Среќата на страна на Русија

Оn.net

Во лавовска борба ја изгубивме бронзата

VOX

Кајгана Алфа Сваштарник Mnogoo +инфо +инфо Сител МРТ

78 поврзани вести »