TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-19 - 2011-09-25

Ламбринидис во ОН: Не ни е само до името!

Press24 - 25.09.2011

Според шефот на грчката дипломатија Ставрос Ламбринидис, Грција во еден „кревок регион се труди обидите за повторно пишување на историјата и промената на границите, да ги остави зад нас“, пренесува ...

Видувањата на Грција и Бугарија за Балканот пред оон

Телма

Министерот Попоски на Трансатлантска вечера во Њујорк

Утрински

Македонија не бега од решение за спорот

Утрински

На Грција не и‘ е само до името на Македонија

Deutsche Welle

Канал5 МРТ Курир Р.С.Европа Sky Н.Македонија Утрински Телма

102 поврзани вести »

Успешно деби на Раниери

Курир - 25.09.2011

Во својата прва средба со Клаудио Раниери на клупата „нероазурите“ со 3:1 славеа на гостувањето во Болоња. Она што не му појде од рака на Џанпиеро Гасперини во петте натпревари во кои го предводеше ...

Раниери стартуваше со победа на кормилото на Интер

24Фудбал

Раниери потврди дека го презема Интер

Утрински

Раниери: Интер мора да се трансформира во победнички тим

Канал5

Морати: Раниери има квалитети за успех

Оn.net

Курир Спортски Курир Таратур Курир 24Фудбал Спортски Таратур

91 поврзани вести »

Барселона и Реал ја демонстрираа силата

Утрински - 25.09.2011

Шпанскиот шампион Барселона со 5:0 го торпедираше Атлетико Мадрид, додека во мадридското дерби, Реал, иако повеќе од половина час играше со фудбалер помалку по исклучувањето на Ди Марија, го искали ...

Меси и Роналдо со по 3 гола за победи на Барса и Реал

Inpress

Видео: Реал се „истури“ на Рајо Ваљекано

Курир

Видео: „Петарда“ и за Атлетико на Ноу Камп

Курир

Високи победи за Реал и Барса

Оn.net

+инфо 24Фудбал Sky Вечер Прес Курир Курир Сител МРТ

89 поврзани вести »