TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Грчката опозиција гневна на турскиот премиер Ердоган

Канал5 - 02.10.2011

Откако Ердоган рече дека за Турција е неразбирлив и неправеден грчкиот став, Панос Панајотопулос, кој е задолжен за надворешната политика во Неа Демократија му одговори дека „грчката позиција за ...

Ердоган без ракавици

Утрински

Турскиот премиер Ердоган во посета на Тетово

Дневник

Тодор Петров: Ердоган – Македонец!

Курир

Ердоган го посети и Гостивар

Нетпрес

Точка Н.Македонија Дневник Утрински Канал5 Телма Дневник Утрински

138 поврзани вести »

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Утрински - 29.09.2011

Сообраќајот за товарните и патничките возила кон граничните премини со Грција од изутрината е нормализиран . Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека штрајкот на грчките цариници е ...

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Вест

Кренати рампите за влез во Грција

Дневник

Сообраќајот кон Грција нормализиран

Press24

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Inpress

Курир Кајгана Алфа Кирилица Вечер Прес Н.Македонија Дневник Сител

46 поврзани вести »