TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Тимошенко: Јас сум жртва на судски линч

Дневник - 30.09.2011

Поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко, која е обвинета за злоупотреба на службената положба и потпишување на спорниот договор за испорака на гас од Русија, изјави денеска во судот во Киев ...

Јас сум жртва на судски линч

Идивиди

Тимошенко: јас сум жртва на судски линч

Телма

Тимошенко: Јас сум жртва на судски линч

+инфо

Украина не ја слушна препораката на ЕУ за ослободување на Тимошенко

МРТ

Курир Сител Сител Идивиди Дневник Нетпрес Р.С.Европа Точка

18 поврзани вести »

Груевски го посети Тарчуловски

Н.Македонија - 28.09.2011

Премиерот Никола Груевски, вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и шефот на канцеларијата на премиерот Мартин Протоѓер, на враќање од престојот во САД го посетија Јохан Тарчуловски во ...

Груевски го посети Тарчуловски во затворот во Диез

Канал5

Груевски го посети Тарчуловски во германскиот затвор Диез

Дневник

Груевски го посети Тарчуловски

Кирилица

Груевски на посета кај Јохан Тарчулоски во затворот Диез

Нетпрес

Press24 +инфо Сител Кајгана Курир Вечер Прес Точка

12 поврзани вести »