TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Земјотрес во централна Турција

Inpress - 01.10.2011

Анкара, 1. октомври 2011 (ИНПРЕС) Земјотрес со интензитет од 4,4 степени по Рихтер ја погоди Централна Турција. Според податоците на Националниот сеизмолошки институт на САД епицентарот на ...

Силен земјотрес го погоди реонот на „Фукушима“

Вест

Земјотрес ги потресе Филипините

Inpress

Земјотрес од 5,1 степени го потресе јапонскиот остров Хоншу

Inpress

„Фукушима“ повторно се затресе

Курир

Сител МРТ Телма Inpress Канал5 Утрински Телма Вест

38 поврзани вести »

Синот на Манчини ист како Тевез

Екипа - 02.10.2011

Авторитетот на Роберто Манчини во Манчестер сити е сериозно нарушен откако беше откриено дека неговиот син Филипо, кој е член на резервниот тим на „граѓаните“ пред извесно време одбил да влезе во ...

Соиграчите го разоткрија Тевез

Утрински

Реднап не го сака Тевез

Кајгана

Реднап не сака да чуе за Тевез, остнаа уште ПСЖ и Јуве

+инфо

Заменикот на ФИФА бара поригорозна казна за Тевез

Inpress

Спортски Курир Курир +инфо Таратур Вечер Прес Утрински Сител

50 поврзани вести »

Директорите на шесте клиники си ги „зашија“ устите

+инфо - 30.09.2011

Три дена по намалувањето на буџетите на шест клиники од страна на здравствената институција која располага со парите на граѓаните, Фондот за здравство, како и првичната бурна реакција на менаџерите ...

Кога ќе казнува Фондот, ќе казнува и министерот

Н.Македонија

Околу 50 деца оставени без хормон за раст

Утрински

Над 200.000 евра од Фондот во „рикверц“

Дневник

Тодоров ќе казнува и директори на клиники

Утрински

Канал5 Телма Дневник Вест +инфо Курир Сител Sky

32 поврзани вести »

Кодоши за две неправди

Дневник - 30.09.2011

Селективност во работата, надгласување за факти, блокиран процес на редовна ротирачка смена на претседателот... Комисијата за лустрација, како и многу други (не)зависни тела, се соочува со обвинувања ...

Лустраторите се кодошат меѓу себе

Дневник

Лустрацијата не се најде на дневен ред на седницата Уставниот суд

Кајгана

Доказите за кодошите ќе бидат објавени онлајн?

IT.mk

Томе Аџиев е незаменлив

Утрински

Дневник Алфа Р.С.Европа Н.Македонија Телма Утрински Утрински Дневник

31 поврзани вести »

Најмалку 55 луѓе загинаа во тајфуните на Филипини

МРТ - 02.10.2011

Два тајфуна што го погодија северниот дел на Филипини однесоа најмалку 55 животи, а спасувачките екипи се обидуваат да испорачаат храна и вода на стотиците луѓе, кои поради поплавите, веќе четврти ...

Најмалку 55 жртви во тајфуните на Филипини

Press24

Тајфуните на Филипини однесоа 55 животи

+инфо

Најмалку 55 луѓе загинаа во тајфуните на Филипини

Сител

Уште еден тајфун ги зафати Филипините

Р.С.Европа

Курир Нетпрес Точка МРТ +инфо Сител Идивиди Утрински

46 поврзани вести »