TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-10-03 до 2011-10-09

Шакира демантираше дека му раскинала на Пике

Бумбар - 06.10.2011

Кога сте јавна личност, а директно или индиректно сте инволвирани во некое случување кое буди медиумски интерес, бидете сигурни дека вие ќе бидете последната адреса на која новинарите ќе побараат ...

Шакира го откачи неверниот Пике

Вест

Шакира демантира дека му раскинала на Пике

Спортски

Шакира станa советничка на Барак Обама!

tm.mk

Барак Обама ја вработил Шакира како свој советник

Mnogoo

Канал5 Сител Вечер Точка Попара Таратур Курир Press24

29 поврзани вести »

Медиумите во Англија за Руни: Тој е еден идиот во странство

Спорт Денес - 09.10.2011

Новинарите од островото го нарекоа Вејн Руни „идиот“ поради црвениот картон кој го доби на квалификацискиот натпревар за пласман на Евро 2012 година помеѓу Англија и Црна Гора игран во Подгорица.

Англичаните бесни на Руни

Mnogoo

Капело и на Островот лути на глупакот и идиотот Руни

Вечер

Видео: Срамниот старт на Вејн Руни

Екипа

За Вејн Руни, скандалот е "гром од ведро небо"

Дневник

Спортски Спорт Вест Здраво Кирилица Inpress Спортнет Оn.net

29 поврзани вести »

Подмладоци во натпревар на чистење споменици

Телма - 09.10.2011

Младите сили на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во натпревар за чистење на спомен – обележјата од Народноослободителната борба. Речиси во сите градови низ Македонија уште од раните утрински часови групи млади луѓе ...

За заедничите херои, одвоени акции

Алфа

Младите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска ги чистат спомениците на НОБ

+инфо

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конф. на СДСМ

Сител

Чистење споменици во чест на празникот 11 октомври

Сител

Курир Телма Дневник Сител Канал5 Курир Курир Sky

19 поврзани вести »

Ибра во Реал М. за инает на Барса

Екипа - 09.10.2011

Златан Ибрахимовиќ е големата желба на Реал Мадрид за следната сезона. Оваа информација веќе ја објавија неколку шпански медиуми, кои тврдат дека Жозе Мурињо побарал од претседателот Флорентино Перез ...

Мурињо со мисија „Златан“

Спорт Денес

Мурињо кова стратегија за купување на Ибрахимовиќ!

+инфо

Да се освети на Барса, Ибра се сели во Реал!?

Курир

Потстрижи се човеку!

Идивиди

Спорт Спортнет Спортнет Идивиди Кајгана Спортски Mnogoo Вечер

28 поврзани вести »