TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-10-10 до 2011-10-16

Парламентот го аминуваше пописното фијаско

Deutsche Welle - 16.10.2011

По три дена жолчна расправа, која на моменти го преминуваше добриот вкус, македонскиот парламент доцна синоќа со гласови на мнозинството, го донесе законот за престанок на важноста на Законот за ...

Пописот и официјално е прекинат

Р.С.Европа

СДСМ: функциониерите на власта од свој џеб да платат за пописот

Телма

И официјално: Пописот пропадна

Здраво

Пописот и официјално прекинат

Алфа

+инфо +инфо Канал5 Канал5 МРТ МРТ Канал5 Вечер

118 поврзани вести »

Најави за масовни 7дневни протести во Грција

Р.С.Европа - 16.10.2011

Синдикатите во Грција најавија штрајкови за нареднава недела против предложените владини антикризни мерки со кои се предвидува намалување на платите и пензиите и отпуштање на државни службеници, ...

Од утре повторно затворени границите на Грција

Телма

Нови блокади кон Грција

Алфа

Грчките граници наредните пет дена под блокада

+инфо

Грчките цариници одлучија да го откажат штрајкот

МРТ

Канал5 МРТ МРТ Press24 Курир Курир Нетпрес eReporter

116 поврзани вести »

Фетел ја обезбеди и конструкторската титула

PitStop - 16.10.2011

Откако не успеа со победа да ја прослави својата титула, Себастијан Фетел славеше во Кореја, а потпомогнам од третото место на Марк Вебер, успеа да им ја донесе титулата на Red Bull во ...

Фантастичен викенд за Фетел

PitStop

Хамилтон никогаш не се сомневал во себе

PitStop

Фетел најбрз и во Кореја

Спортнет

Фетел најбрз и во Јужна Кореја

Оn.net

Екипа Екипа Екипа Утрински Спорт Денес Кајгана Сваштарник Здраво

105 поврзани вести »

Поминаа 4 години од смртта на Тоше Проески

Р.С.Европа - 16.10.2011

Денеска ќе се одбележат 4 години од смртта на македонската поп икона Тоше Проески. Во негова чест ќе се одржи концерти неколку спортски настани .Осумнаесетте маратонци што го трчаат ултра маратонот ...

Спортистите во чест на Тоше Проески!

Екипа

Четири години без Тоше Проески

Телма

Македонија без Тоше - четири години подоцна

Идивиди

4 години без нашиот Тоше! Видео: Последното интервју на Тоше

Факултети

Алфа Здраво Кајгана Сваштарник Mnogoo Алфа ЗаЗабава БркајРабота

80 поврзани вести »