TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-11-21 - 2011-11-27

Цонга противник на Федерер во финалето во Лондон

Телма - 27.11.2011

Во второто полуфинале на мастерсот во Лондон, Цонга беше подобар од Томаш Бердих со 2:0 по сетови 6:3 и 7:5. Во финалето Цонга за противник го има бранителот на титулата од лани Федерер а за ...

Федерер против Цонга во финалето во Лондон

Утрински

Федерер славеше на мастерсот во Базел

Канал5

Ѓоковиќ се повлече од мастерсот во Париз

Канал5

Федерер подобар од Цонга во Париз

Канал5

Телма Екипа Курир Оn.net +инфо Екипа Курир Оn.net

80 поврзани вести »

Сончево со +13 Целзиусови

Макфакс - 27.11.2011

По котлините и речните долини ќе има услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10 степени.

Сончево и топло време со температура до 13 степени

Нетпрес

Време: Сончево

Press24

Временска Прогноза

Sky

Попладне слаб ветер – температура до 12 степени

Канал5

Макфакс Нетпрес Макфакс Inpress Курир Точка Sky Курир

50 поврзани вести »