TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-12-05 до 2011-12-11

Денеска облачно, попладне дождови

+инфо - 11.12.2011

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Утринава по котлините имаше магла. Дневните температури ќе се движат меѓу 6 и 14 Целзиусови степени, додека утринските изнесуваа ...

Дождливо време со магла

Курир

Времето денес: Утринска магла и попладневни локални дождови

Sky

Облачно време со повремен дожд и температура до 14 степени

Нетпрес

Повремен дожд,, во Скопје до 8 степени

eReporter

Макфакс БркајРабота Дневник +инфо Кирилица Точка Press24 Курир

79 поврзани вести »

Протестите во Русија - зачеток на цивилното општество

Deutsche Welle - 11.12.2011

Русија изминативе денови ја тресат масовни протести против наводниот фалсификат на парламентарните избори. Последниот митинг во Москва имаше историско значење, тврди Инго Мантојфел во коментарот на ...

Националистички протести во Москва

Р.С.Европа

Москва бара Русија без Путин

Вечер

Нови националистички протести во Москва

Sky

Се очекуваат најголеми протести во Русија по распадот на СССР

Deutsche Welle

Deutsche Welle 24 Вести Р.С.Европа Р.С.Европа Р.С.Европа Телма Н.Македонија Алфа

94 поврзани вести »