TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Брисел ја тужи Љубљана

Утрински - 19.02.2011

Европската комисија одлучи да поднесе тужба против Словенија пред Судот на Европската унија, бидејќи словенечките закони за здравствено осигурување не се усогласени со правниот поредок на Унијата.

По Грција, ЕУ ќе ја тужи и Словенија

Н.Македонија

ЕК ќе ја тужи Словенија

А1

Брисел ја тужи Љубљана

VOX

Македонија - Иванов бара ЕУ да ја притисне Грција

Време

Утрински Идивиди Алфа Форум Алсат-М Дневник Сител Кирилица

55 поврзани вести »

Металург загуби од Гепинген со 27:21

А1 - 20.02.2011

Резултатски половичен ефект во евро-ракометната сабота. Вардар Про го совлада Копенхаген со 33:20 во првиот натпревар од 1/8-финалето на Купот на победниците на куповите, а Металург загуби од ...

Половичен успех на ракометни репрезенти во Европа

А1

Вардар Про го прегази Копенхаген

Спортско инфо

Металург два пати ограбен во Гепинген

Mnogoo

Вардар Про убедливо победи, Металург поразен

Форум

Канал5 Вечер Вечер Курир А1 Спортнет VOX Спортнет

56 поврзани вести »