TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Две одделни разбојништва врз таксисти во Скопје

Форум - 20.02.2011

Две одделни разбојништва врз таксисти се случиле во текот на вчерашниот ден, информираат од МВР Во првиот случај, таксист од компанијата „„Глобал Трип“ бил нападнат во возилото „Киа Сит“ во близина ...

Ограбени двајца таксисти во Скопје

Кајгана

Скопје - Таксистите со хаос се бореа против хаосот

Време

Таксистите во нов штрајк со стари барања

Утрински

Штрајкот на скопските таксисти ставен во мирување

Дневник

Н.Македонија Шпиц А1 Р.С.Европа Форум Кајгана Алфа Кајгана

51 поврзани вести »

Злоупотреба на правото

А1 - 20.02.2011

Судство или политички пазар? Додека судството се обидува да најде оправдување како подолго да ги држи осомничените од „Пајажина“ во притвор, од друга страна ги амнестира политички подобните.

Се тресеше пајажина, се роди прашина

Шпиц

Во „Пајажина“ се фатија и американските копани

Утрински

„Пајажина“ ја шири мрежата

Н.Македонија

Вујиќ: Обвинителството ја одолговлекува истрагата

А1

Утрински Телма Алфа Н.Македонија Форум Алфа Алсат-М Сител

33 поврзани вести »

Ревија - Македонија плаче да биде откриена

Вест - 19.02.2011

Веројатно многумина македонски граѓани не ни знаат некои од местата кои ги посетил амбасадорот на ЕУ, тргнувајќи од фактот дека сe е блиску и секогаш ќе можат да претрчаат и да ги разгледаат.

Фуере се подготвува да замине од Македонија

SETimes

Фуере од Скопје во пензија

А1

Името ќе се решава во ОН, со или без ЕУ

Утрински

Проштална средба со Ерван Фуере

Телма

Форум Кајгана Сител Канал5 Сител Точка Нетпрес Курир

32 поврзани вести »

Време: Облачно со сончеви периоди

Сител - 20.02.2011

Метеоролозите предвидуваат температури до 10 степени Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува, а ќе дува слаб до умерен ветер од ...

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди

Нетпрес

Временска прогноза - Денеска облачно од утре постудено со врнежи од снег

Inpress

Денеска претежно облачно време со повремен дожд

Сител

Облачно и дожд, во понеделник снег

eReporter

Mnogoo Алфа Вечер Точка Press24 Inpress Mnogoo Кирилица

31 поврзани вести »

Марихуана во двор на гевгеличанец

Н.Македонија - 19.02.2011

Триесет и петгодишен гевгеличанец доби кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, информираат од полицијата Наркодилерот бил уапсен откако полициски инспектори ...

Уапсен скопјанец што продавал марихуана

Сител

Уапсен скопјанец за продажба на дрога

Курир

Кај дилер од Скопје запленети 220 грама марихуана

Inpress

Новите наркозависници не се заразени од сида

Утрински

Дневник Вечер Курир Дневник Дневник Н.Македонија Бизнис24 Н.Македонија

31 поврзани вести »