TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Јанкулоска: Кривични пријави за тие кои шират омраза на Фејсбук

Форум - 17.02.2011

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска најави кривично гонење за лицата кои на Фејсбук повикуваат на верска и национална нетрпеливост „Во континуитет ја следиме состојбата за овие ...

Јанкуловска: Кривични пријави за тие кои шират омраза на Фејсбук

Кајгана

Интернет војна

Р.С.Европа

Нов протест за уште еден бурен викенд на Кале?

Утрински

МВР не клика на „лајк“ за Фејсбук

Н.Македонија

Mnogoo BBC IT.com.mk Р.С.Европа Телма Алсат-М Шпиц Форум

28 поврзани вести »

Кливленд го запали црвеното светло во Ел Еј

Спорт - 18.02.2011

Откако пред само еден месец во Стејплс центарот го претрпе најголемиот пораз во својата историја, а во меѓувреме го собори рекордот по број на порази во серија, Кливленд Кавалирс во средата навечер ...

Спорт - Шлаканица за ЛА лејкерс од најслабиот тим

Време

Лејкерс на предвремен распуст

Н.Македонија

Кливленд го победи шампионот

А1

Кливленд подобар од Лејкерс

Спортнет

Спортско инфо Спорт Идивиди Идивиди Mnogoo Сител Кирилица Курир

42 поврзани вести »

Анчелоти: Гатузо е добар човек

Спорт Денес - 19.02.2011

Менаџерот на Челси, Карло Анчелоти го заштити играчот за врска на Милан, Џенаро Гатузо, кој повторно го покажа својот темпераментен карактер во натпреварот од Лигата на Шампионите против Тотенхем.

Анчелоти: Гатузо е добар човек

Точка

Џордан му одговори на Гатузо

Спортско инфо

Четири меча суспензија за Гатузо

Дневник

Реднап: Џордан покажа како треба да се однесува еден вистински маж

Спорт Денес

Спорт Денес Точка Време 24Фудбал 24Фудбал Утрински Спортски Спорт Денес

41 поврзани вести »

Инциндетот на Кале се уште ги загрева главите

А1 - 20.02.2011

МПЦ објектот на Калето не го смета за црква, ама нејзиниот поглавар г.г.Стефан во атакот врз него препознава нов обид за удар врз македонскиот идентитет и духовност.

Во Скопско има 112 цркви и 113 џамии

Утрински

Македонија - ИВЗ ја обвини Владата за антиисламизам

Време

Верските лидери, конечно, се јавија

Утрински

Тврдина меѓу ИВЗ и МПЦ

Дневник

Н.Македонија Шпиц А1 Време Телма Телма Форум Алфа

27 поврзани вести »