TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

„Златната мечка“ замина во Иран

Deutsche Welle - 20.02.2011

По синоќешната (19.02.) гала свеченост уште еднаш стана јано дека Берлиналето останува празник за публиката и шанса за политичкиот филм. Овојпат имаше многу млади автори, а се претстави и Македонија.

Триумф на Иранците на 61-то Берлинале

Кајгана

Иранскиот Развод победи на Берлинале

Вечер

'Мајки' во трите најдобри филмови на Берлин

Точка

„Мајки“ меѓу трите најдобри филмови во Берлин

Inpress

Deutsche Welle Форум Утрински Дневник Н.Македонија Форум Кирилица Сител

39 поврзани вести »

Раниери ја напушти Рома

Форум - 20.02.2011

Италијанскиот фудбалски стратег Клаудио Раниери поднесе оставка на местото тренер на Рома по денешниот пораз од 4:3 по водството на неговиот тим од 3:0 против Џенова „Секогаш мислев на доброто на ...

Раниери нема да го напушти бродот што тони

Спорт Денес

Раниери: Не давам отказ!

Курир

Спорт - Шахтјор ја шокира „волчицата“

Време

Арсенал подобар од Барса, Шахтјор ја посрамоти Рома

Спортнет

Спортско инфо 24Фудбал Телма Форум Идивиди Кајгана Спортски Спорт Денес

37 поврзани вести »

Едноставен трик од кој поминува главоболката

Интересно - 19.02.2011

Доколку сеуште не сте нашле доволно причини за почесто бакнување, можеби на акција ќе ве поттикне податокот дека бакнувањето го подобрува изгледот на кожата, ја ублажува главоболката и го спречува ...

Значењето на бакнежот според полот

Интересно

Бакнувањето е здраво

Men

Издавач на љубовни романчиња сака да патентира романтичен бакнеж

Н.Македонија

Девојките превземаат контрола!

Курир

Курир Фемина БидиIn Н.Македонија ЗаЗабава МРТ Канал5 Курир

36 поврзани вести »