TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Новески и Мајнц поразени од Баерн

А1 - 20.02.2011

Фудбалерите на Борусија Дортмунд направија уште еден чекор кон освојување на шампионската титула во Бундес лигата. Во рамките на 23-то коло тие на домашен терен со 2:0 го совладаа Санкт Паули.

Новевски и Мајнц поразени од Баерн

Форум

Баерн (М) ќе почека на кикс на Милионерите

Вечер

Нова бламажа на Вердер!

Курир

Баерн по реванш против Мајнц

Спорт

Спортнет Форум Спорт Денес Inpress А1 Идивиди МРТ Канал 77

29 поврзани вести »

Папандреу: Грција не продава острови

Н.Македонија - 17.02.2011

Грчкиот премиер Јоргос Папандреу ги отфрли тврдењата дека Грција ќе ги продава своите острови за да ги покрие долговите Изјавата на премиерот следува по големата полемика што се создаде во земјата по ...

Папандреу не го напушта бродот

Утрински

Папандреy: Грција не се распродавa

Точка

Папандреy: Грција не се распродавa

Нетпрес

Папандреу негира било каква продажба на Грчко земјиште

Канал 77

А1 Р.С.Европа Време Р.С.Европа Утрински Идивиди Алфа Н.Македонија

28 поврзани вести »

Македонија - Не сме параван на Османи

Време - 16.02.2011

Министерот за здравство Бујар Османи ја користи Лекарската комора како параван за реализација на неговите проекти и никогаш не ги прифаќа суштинските забелешки, реагира раководството на ова еснафско ...

Погрешни реформи?

Р.С.Европа

Лекарската комора навредена од Османи

Утрински

Лекарите навредени од министерот Османи

Н.Македонија

Лекарите против министерот Османи

А1

Телма Алсат-М Алфа Форум Сител МРТ МРТ Сител

18 поврзани вести »