TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Шпанецот го запоседна врвот

Спорт - 18.02.2011

Напаѓачот на Шалке 04, легендата на шпанскиот фудбал, Раул Гонзалез од вторникот е осамен на врвот на вечната листа на стрелци во Лигата на шампионите Голот кој го постигна на Местаља беше вкупно 71 ...

Спорт - Раул урива рекорди во ЛШ

Време

Раул го постигна рекордниот 71. гол во Европа

Н.Македонија

Раул, најдобар стрелец на Европските натпреварувања

БркајРабота

Нерешено во Валенсија, Раул го надмина Герд Милер (видео)

VOX

Спортнет Mnogoo Спортски Спорт Денес Спорт Денес Алсат-М Точка Точка

26 поврзани вести »

СДСМ: ОКТА купува струја по повластена цена

А1 - 20.02.2011

Опоизициската СДСМ обелоденува скандалозен договор на владата со рафинеријата ОКТА. Власта единствено на оваа компанија и дава бенефицирана цена на струјата, со што според СДСМ, се прави нов криминал ...

СДСМ: манипулации со цената на струјата во полза на ОКТА

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: нема пазарења со цената на струјата

Телма

СДСМ обвини дека ОКТА купува струја по повластена цена

Кајгана

СДСМ: ОКТА купува струја по повластена цена

Форум

Форум Алфа Кајгана Канал5 Сител Сител Вечер eReporter

26 поврзани вести »

Попов и Динамо (К) како тајфун низ Истанбул

Утрински - 19.02.2011

Динамо (К) ја забележа една од најубедливите победа во првите осминафинални мечеви во Лига Европа. Резултатот е дотолку повреден ако се има предвид дека е остварен на гости и тоа на секогаш жешките ...

Попов и Динамо Киев останаа во игра за трофејот

Дневник

Гостите доминираа во Евролигата

Н.Македонија

Попов чека 1/8-финале во Европа

Идивиди

Динамо Киев го прегази Бешикташ

А1

24Фудбал Спорт Спортнет Телма Утрински Форум Кајгана Идивиди

25 поврзани вести »

Македонија - Казните за родителите несреќно решение

Време - 16.02.2011

Мими П. Шушлеска Не можете со казни и со законска обврска да ги натерате родителите да ги воспитуваат правилно своите деца, а психолошката подобност што ќе се бара од наставниците при вработување ...

Македонија - Психолог ќе ги тестира наставниците

Време

Македонија - Основни школи и на странски јазик

Вест

Наставниците на психолошки тестови

Утрински

Казни за непослушни родители

Дневник

Н.Македонија А1 Алфа Форум Кирилица Сител Канал5 Вечер

16 поврзани вести »