TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-02-21 - 2011-02-27

Санкции за Либија

А1 - 27.02.2011

Советот за безбедност на ОН едногласно изгласа санкции кон Либија. Тие предвидуваат замрзнување на имотот, забрана за патување на семејството Гадафи и на блиските соработници и ембарго за увоз и ...

Обама: Гадафи, веднаш повлечи се од власта

Телма

Формирана алтернативна влада во Бенгази

Телма

Светот се обединува против Гадафи

Deutsche Welle

Советот за безбедност на ОН изгласа санкции кон Либија

Алсат-М

Телма Алсат-М Алсат-М Телма Deutsche Welle Телма Канал5 Телма

466 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Уште член од СДСМ ќе поднесе оставка од ДИК

Нетпрес - 27.02.2011

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска на прес-конференција рече дека неговата партија има информации оти уште еден член од СДСМ ќе поднесе оставка од функцијата во Државната изборна ...

Се бара нов претседател на ДИК

Н.Македонија

Собранието бира претседател на ДИК

А1

Од македонскиот печат 25.02

BBC

Собраниска седница за избор на нов претседател на ДИК

Алсат-М

Утрински Утрински Време Дневник Алсат-М Телма Алсат-М Дневник

116 поврзани вести »