TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-03-12 - 2012-03-18

Во Авганистан откриени девет тони експлозив

Сител - 18.03.2012

Безбедносните сили на Авганистан на почетокот од месецот открија девет тони експлозив, кој екстремистите планирале да го активираат во вторник, кога во земјата традиционално се одбележува Нова година.

Целите на САД во Авганистан остануваат исти

Р.С.Европа

Бејлс ги уби 16. Авганистанци

Вечер Прес

Во Авганистан откриени девет тони експлозив

Н.Македонија

Објавена фотографијата од американскиот војник што уби 16 цивили

Канал5

24 Вести Телма Deutsche Welle МРТ Сител Макфакс Р.С.Европа Алфа

171 поврзани вести »

Металург со „плус еден“ оди во Загреб

24 Вести - 18.03.2012

Нашиот ракометен шампион успеа да го совлада Загреб со 19:18 во првата средба од осминафиналето во Лигата на шампионите и да обезбеди минимална предност пред реваншот во Хрватска за шест дена.

Со гол разлика Металург триумфираше во првиот натпревар со Загреб

Канал5

Металург со гол предност пред реваншот во Загреб

Вест

Лш ракомет: Металург - Загреб 19:18

Телма

Металург со гол предност пред реваншот во Загреб

МРТ

Кајгана Макфакс Екипа МКД Курир Inpress Екипа Екипа

119 поврзани вести »

Во Скопје Марш за мир

24 Вести - 17.03.2012

Манифестација „Марш за мир“ ќе се одржи денеска на Школка во Градскиот парк во Скопје. Настанот е во организација на Граѓанската иницијатива „Заедно за мир“, предводена од Сашо Мацановски - Трендо, ...

Марш за поддршка на соживотот

Deutsche Welle

Марш на мирот во Скопје

Телма

Груевски го поздрави одржувањето на маршот на мирот

Телма

Илјадници граѓани упатија порака за мир и соживот

Дневник

Дневник Вест Канал5 Deutsche Welle Канал5 Дневник Алфа Р.С.Европа

69 поврзани вести »