TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-04-30 - 2012-05-06

Втор круг претседателски избори во Франција

Утрински - 06.05.2012

Во Франција 45 милиони избирачи денеска гласаат во вториот решавачки изборен круг од претседателските избори на кои кандидати за петгодишниот мандат на чело на државата се актуелниот претседател ...

Оланд победи - саркози го призна поразот

Телма

Саркози против Оланд

Deutsche Welle

Франција бира: Саркози или Оланд?!

Канал5

Франсоа Оланд е новиот претседател на Франција

Канал5

Вест +инфо Press24 Сител МРТ Сител +инфо +инфо

150 поврзани вести »

Сончево и топло со температури до 30 степени

Факултети - 06.05.2012

На Балканот во недела ке биде претежно ведро. Наоблачување кое претпладне ке ги зафати северните предели на Јадранот, попладне ке се прошири на во западните предели на Балканот.

Топол пролетен ден

Кирилица

Надвор лето - темератури до 30 степени

Press24

Македонија денес ќе има максимални 32 степени

Sky

Сончево и топло, температури до 30 степени

Дневник

Факултети +инфо Нетпрес Inpress Inpress Кирилица Sky Inpress

79 поврзани вести »

Работниците на Охис утре ќе протестират

Алфа - 06.05.2012

Министерот за финансии Зоран Ставрески не ги предомисли синдикалците од Охис да се откажат од најавениот протест. Разговорите завршија безуспешно а синдикатот не доби ветување за финансиска помош од ...

Македонче... удри бригу на весеље

Идивиди

Задоволството и незадоволството

Н.Македонија

Синдикалците фатија сенка за 1 Мај

Дневник

Светот го одбележа 1 Мај

Утрински

Утрински Дневник Окно Н.Македонија Н.Македонија Телма Телма Канал5

88 поврзани вести »