TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-05-14 - 2012-05-20

Дрогба херој, Абрамович победник, Челзи гигант – магијата на фудбалот го урна сонот на Баерн

Канал5 - 20.05.2012

Безброј анегдоти, метафори и спомени ќе останат од вечерашното финале во Лигата на Шампионите. На крајот, сета фудбалска бајка која кулминираше во Минхен може да се сублимира во едноставната ...

Челзи европски шампион

Телма

Челзи, најсреќниот фудбалски тим

Вест

Челзи европски шампион

24 Вести

За титулата на Челзи над една милијaрда евра

Deutsche Welle

Канал5 Екипа СуперСпорт СуперСпорт Алфа 24Фудбал Алфа МКД

182 поврзани вести »