TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-06-18 - 2012-06-24

Децата на Мицотакис ги нема во новата влада

Утрински - 23.06.2012

Дора Бакојани и Кирјакос Мицотакис не добија министерски места, но останува влијанието на семејството Од нашиот дописник Атина - Семејството Мицотакис остана надвор од новиот состав на грчката влада.

Има ли некој стратегија?

Дневник

Самарас ќе го оперира окото

Кирилица

Самарас има територијални претензии и кон Бугарија

Inpress

Самарас: Горди сме од постигнатото

МРТ

Н.Македонија Канал5 Inpress +инфо Макфакс Press24 Алфа Р.С.Европа

232 поврзани вести »

Митинг на СДСМ во Куманово - со земјата владее криминалот

Телма - 24.06.2012

лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски вечерва, од митинг на партијата во Куманово власта ја нарече криминална и лажлива. Тој рече дека Македонија под власта на ВМРО-ДПМНЕ на Груевски стана земја во која ...

СДСМ на митинг во Куманово

Inpress

ГАЛЕРИЈА: СДСМ во Куманово

+инфо

СДСМ носи членови од Крива Паланка на митинг во Куманово

Курир

Почна митингот на СДСМ во Куманово

+инфо

+инфо А1 On +инфо Курир Sky Sky Либертас Sky

136 поврзани вести »

Срамот на умниот, гордост на лудиот

Утрински - 23.06.2012

Јасминка Павловска Според старата македонска поговорка за чудото од три дена, Канал 5 за тизерот (демек - намамувач) за серијата си доби казна од Советот за радиодифузија, за неемитување реклами, ни ...

Канал 5 доби тридневна забрана за рекламирање

Утрински

Стрес-вест од Канал 5

Утрински

Медиумската етика падна, бројот на жртвите засега непознат

Окно

Канал 5: Се оправда ли СРД за одлуката за А2?

А1 On

А1 On Press24 Кирилица Либертас Sky Н.Македонија Канал5 24 Вести

108 поврзани вести »