TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-06-25 до 2012-07-01

Митинг на СДСМ во Прилеп

24 Вести - 01.07.2012

Веќе извесната коалиција СДСМ-ВМРО народна, стана врв на јавната политичка дебата во пресрет на локалните избори. Црвенковски од протестниот митинг во Прилеп порача дека и понатаму останува жесток ...

Црвенковски: На крајот Никола сам ќе останеш

МКД

СДСМ: оваа власт го направи народот сиромашен

Телма

СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен

Утрински

Ограбена куќа во Прилепско, украдени 7.000 евра

МКД

Телма +инфо +инфо Sky Sky Sky Press24 Нетпрес

133 поврзани вести »

Порторож – престолнината на словенското приморје

Попара - 01.07.2012

Порторож е мало гратче во Пиран, кое се наоѓа на бреговите на Јадранското море. Едно од најголемите туристички места во државата, во превод значи „ пристаниште на розите “… Порторож е сместен во ...

Неуспешна генералка за Каракас

Утрински

Порторико вторпат ја победи Македонија

Н.Македонија

Македонија поразена и на втората контролка со Порторико

24 Вести

Порторико со нов пораз нè испрати за Каракас

Оn.net

Екипа Утрински Телма Утрински МКД МКД Дневник А1 On

94 поврзани вести »