TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-07-09 до 2012-07-15

Олимписки секс игри

Оff.net - 15.07.2012

Второто мото на Олимписките игри е „Тоа што се случува во селото - останува во селото". Освен што рушат рекорди на спортските терени, натпреварувачите за време на игрите рушат и секс рекорди.

Олимпијците добија 70.000 кондоми на располагање, ама малку ќе им бидат

МКД

Темната страна на Олимписките игри

Факултети

Ќе играат на Олимпијада преку оглас

+инфо

Торп: Не жалам поради тоа што нема да настапам во Лондон

МРТ

МРТ МРТ Вечер Вечер Точка Курир Макфакс Deutsche Welle

163 поврзани вести »

Засилени контроли на Охридското Езеро

Телма - 15.07.2012

Езерската полиција и Капетанијата на пристаништата ги засилија контролите на Охридското Езеро по неколкуте несреќи што деновиве ги предизвикаа скутери, во кои едно лице го загуби животот, а три беа ...

Хаос во езерските води

Утрински

Несреќите се лоша слика за туризмот на Охридско Езеро

Утрински

Скутерите ја однесоа првата жртва, казни нема

Дневник

Биг Мама во стабилна состојба по вчерашната несреќа

24 Вести

24 Вести Дневник БркајРабота Идивиди А1 On Алфа Идивиди Кајгана

106 поврзани вести »

Милан го продава и Робињо

24 Вести - 15.07.2012

Челниците на Милан се решени да се ослободат од сите оние фудбалери што земаат плата од преку шест милиони евра по сезона, па така по Тијаго Силва и Златан Ибрахимовиќ, „росонерите“ ќе настојуваат во ...

Силва официјално во ПСЖ

Оn.net

Тијаго Силва официјално во ПСЖ

Вест

Милан го продава и Робињо

Екипа

Тијаго Силва меѓу тројцата најскапи дефанзивци во историјата на фудбалот

Екипа

Телма СуперСпорт СуперСпорт Спортманиа Спортски Алфа +инфо МРТ

127 поврзани вести »

Иванов и Попоски на јубилејната Галичка свадба

24 Вести - 15.07.2012

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и министерот за надворешни работи Никола Попоски придружуван од претставници на дипломатскиот кор денеска ќе присуствуваат на 50 јубилејна Галичка ...

Заврши Галичката свадба

24 Вести

Jубилејна 50 Галичка свадба

Р.С.Европа

Галичка свадба- младенците добија икона од претседателот

Р.С.Европа

Почна 50. јубилејна Галичка свадба

Утрински

МКД Телма Н.Македонија А1 On Теа Модерна Алфа Алфа Н.Македонија

75 поврзани вести »

Јапонија растргнатa од невреме, загинаа 25 луѓе

МКД - 15.07.2012

Во невремето што беснее во југозападниот дел на Јапонија властите досега утврдиле смрт на 25 лица во поплавите и лизгањето на земјиштето, а отсечени се населби со вкупно 5.000 жители.

Во невреме во Кина загинаа 11 луѓе

Sky

Во невремето во Кина загинале 11 лица

Нетпрес

Ветерот носеше покриви и дрвја во Скопје

Утрински

Ветрот со брзина од стотка на час корнеше дрвја

Н.Македонија

Алфа Либертас 24 Вести 24 Вести Mnogoo Mnogoo Алфа Алфа

71 поврзани вести »